четвер, 26 листопада 2009 р.

БЮТ вимагає: квартири - освітянам!

Міському голові
м. Кременчука
ГЛУХОВУ М.В.
___________________________
39600, м. Кременчук, площа Перемоги, 2

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
про квартири для
освітян
Шановний Миколо Володимировичу!

Двадцять шостого червня цього року на сесії Автозаводської районної ради мало розглядатися підготовлене та розглянуте на депутатських комісіях питання щодо квартир, наданих кременчуцьким освітянам. Більше того, це, м‘яко кажучи – неоднозначне, рішення було вже погоджене з міськвиконкомом, який у листі на адресу Григорія БРИЖАХИ зазначив, що «виконком Кременчуцької міської ради не заперечує проти відчуження».
Але це питання, спрямоване проти однієї з найбільш незахищених в сучасних умовах верств нашого суспільства – вчителів, набуло великого й неочікуваного для його ініціаторів резонансу. І завдяки спротиву міського відділу освіти (керівник – депутат Автозаводської районної ради Геннадій МОСКАЛИК), депутата Автозаводської районної ради Ольги Шиян, громадськості та міських засобів масової інформації, які встали на захист освітян, рішення з цього питання прийнято не було.
Розуміючи, що запланована афера не вдалась, керівництво Автозаводської районної ради змушене було провести через сесію районної ради рішення, яке передбачало їх передачу з власності району у власність міста. Здавалось, освітяни могли святкувати свою перемогу.
Але, як показують останні події, питання це було просто перенесене на вищий щабель і, здається, ніхто не відмовився від спроби викинути вчителів на вулицю з їхніх осель. У даний час це питання має вирішуватись вже на міському рівні. Але вирішується воно, поки що, знову не в інтересах освітян, а в інтересах квартирної мафії.
Підсумовуючи усе викладене вище і висловлюючи глибоке обурення діями міських чиновників, які утримуються за рахунок платників податків – тих же самих освітян, вимагаю від керівництва міста вирішити це квартирне питання в інтересах працівників освіти, а в подальшому всіляко допомагати їм в їхній нелегкій праці шляхом створення нормальних побутових умов. Це ж саме стосується й усіх інших верств населення.
Закликаю своїх колег, незалежно від їхньої партійної приналежності, підтримати цей запит, прийняти по ньому відповідне рішення й впровадити суворий контроль за його виконанням.

З повагою,
депутат міської ради (фракція БЮТ) А.М.ПОГРІБНИЙ

(Запит зроблений на сесії Кременчуцької міської ради 24.09.2009 р.)

Україно, колиска моя!

Ты такою веселой была.
Украина, кормилица, мать.
Почему ты глаза опустила
И не хочешь их поднимать?


Щедрая и неповторимая Украина. Тепло, родючая земля сделали ее лакомым кусочком. А украинский этнос зачаровывает многих иностранцев.
Что же мы так не бережем свою землю? Почему так апатично наблюдаем за происходящим вокруг? Отчаялись? Отчаялись, потому что не доверяем уже никому. Ведь так много пришлось пережить и лишений, и унижений за эти годы "самостийности". Своим доверием и неопытностью мы заплатили дорогой ценой.
Может быть, живя на более скудной земле, мы научились бы ценить то, что дал нам Бог безвозмездно своею щедрою рукой. Научились бы любить и уважать друг друга. Сплотились, как одна семья.
Патриарх всея Руси отец Кирилл, будучи с визитом в Украине, сказал: "Учитесь отличать добро от зла. Добро всегда объединяет, зло - наоборот!".
Давайте сравним, как живут другие народы. Вот к примеру, известные мне хорошо прибалты. Скудная земля, ресурсов практически никаких. Немного леса, холодное море, где рыбы столько же, сколько и леса. А попробуйте слово негативное молвить об их стране!...
Нет у них таких острых раздоров между партиями. В Литве в первые годы независимости антикоммунист коммунисту (Лансбергис - Бразаускасу), передавая власть, сказал: "Я для своей Литвы сделал все, что мог. Сделай теперь и ты!"
В Латвии каждый латыш возле своего дома сделал маленький рай и теперь гордятся тем, что земля их так похорошела. В портовом городе Вентскиле не ни одной улочки, ни одной дорожки, не проложенной каменной кладкой. Чисто, уютно, хоть босиком ходи! А Голландия? Холодная Голландия благоухает цветами!
Да, мы только учимся культуре, этике, учимся любить и уважать друг друга. Учимся понимать, что нам более всего необходимо. Ведь мы большая страна (не Литва, не Голландия). Нам есть где набрать ускорение, силы, потенциал и резко рвануть вперед. Мудрость придет. Но начнет она свой путь с каждого отдельного двора до каждой улицы. Затем, наращивая темпы, охватит всю страну. И будет у нас достойный Президент, достойная Верховная Рада. Только научитесь отличать, оценивать.
Не будьте равнодушными. Не думайте, что человек с темным прошлым может измениться и стать ангелом. Что люди, не показавшие себя, как лидеры, красуясь на бигбордах, станут Мессией и спасут страну. Поверьте, это только пиар, дабы вырваться в Президенты. Уважаемого В.Ющенко многие хотят представить как интеллигента, болеющего за Украину. Но разве может интеллигентный человек воспитать сына, не желающего стать защитником Родины? Все читали роман Толстого "Война и мир". Честь Родины, честь женщин стояли превыше других принципов.
Еще Елена Рерих говорила, что настанет время, когда женщина возьмет бразды правления в свои руки и изменит мир к лучшему.
Но, уважая чье-либо мнение, я не стану никогда навязывать свое. Просто задумайтесь, проанализируйте все сами. Станьте лояльней по отношению друг к другу. Ведь мы плывем с вами на одном корабле, но в разных каютах. Если утонет корабль, то и нам с вами в каютах не спастись.
Любите друг друга. Уважайте женщин. Ведь это чья-то жена, мать. И пропустите женщину вперед, господа!

Янина Паранова
(микрорайон Ревивка)

БЮТ вимагає прибрати в місті брудне листя


Міському голові
м. Кременчука
ГЛУХОВУ М.В.
___________________________
39600, м. Кременчук, площа Перемоги, 2

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

про прибирання
опалого листя

Шановний Миколо Володимировичу!

З настанням осіннього сезону від мешканців Кременчука почастішали скарги щодо неприбраного листя, яке скупчується біля осель та на газонах біля міських доріг. Через сиру погоду, ці купи опалого листя пришвидшено гниють, розповсюджуючи бруд на пішохідні доріжки та тротуари. Крім того, через нетривалий час на них з‘являються й побутові відходи, перетворюючи неприбрані купи листя на мінізвалища.
Це, по-перше, створює антисанітарні умови навіть для центральної частини міста, не кажучи вже про околиці. По-друге, опале мокре листя, яке знаходиться у невивезених купах, забруднюється саме та забруднює навколишнє середовище важкими металами й іншими шкідливими речовинами, що виникає в результаті наявності великих потоків транспортних засобів. По-третє, листя, яке купою лежить на газонах впродовж тривалого часу сприяє тому, що під ним припиняється зростання нової трави. По-четверте, в умовах захворювання каштанів, що спостерігається у місті протягом останніх років, купи опалого листя перетворюються на місця зимування шкідників зелених насаджень.
Можна ще вказувати на багато негативних наслідків такого стану справ, спричиненого бездіяльністю міських комунальних служб, підпорядкованих безпосередньо керівництву міста, але найголовнішим є те, що загальний вигляд Кременчука, вигляд колись надзвичайно чистого міста, в черговий раз спотворюється в очах гостей міста та його потенційних інвесторів. В місті стає некомфортно і, більше того, небезпечно проживати.
З огляду на усе вище зазначене, пропоную міському голові використати свої повноваження та надати доручення щодо організації роботи з вивезення опалого листя, а також посилити контроль за санітарним станом Кременчука. Природа не бере хабарів, вона, на щастя, байдужа до високих крісел. Але вона завжди повертає увесь негатив тому, хто його створює. Мешканці міста не можуть бути заручниками безгосподарності окремих чиновників.

З повагою,
депутат міської ради (фракція БЮТ) АНДРІЙ ПОГРІБНИЙ

(Запит зроблений на сесій Кремечуцької міської ради 24.09.2009 р.)

пʼятниця, 20 листопада 2009 р.

Папір для приватизації - не проблема


За останній місяць у приймальні народного депутата Олега Бабаєва було організовано прийом громадян з питань безплатної приватизації присадибних ділянок (спрощеної системи) згідно з постановою Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. В ході спілкування з кременчужанами з’ясувалося, що державні установи мають великі проблеми з приводу місячного терміну виготовлення документації. Це пов’язано не лише з недостатньою кількістю фахівців, а й з матеріально-технічним забезпеченням. Не вистачає елементарного - паперу, на якому повинні написати заяву громадяни, ручок, степлерів тощо. Тому Блок Юлії Тимошенко прийняв рішення надати громадянам нашого міста допомогу. Було закуплено папір у необхідній кількості і канцтовари для прискорення процесу оформлення державних актів на землю.
І надалі Блок Юлії Тимошенко буде вирішувати проблеми і робити добрі справи.

На фото: член БЮТ, депутат міської ради А.Погрібний з "канцелярською гуманітаркою"

Зустрiнемо за грошi — проводимо за упокій

Минулої п’ятниці, 13 листопада, до прийомної народного депутата Олега Бабаєва у Палаці культури «КрАЗ» зі своєю проблемою прийшла кременчужанка Ніна Івануха. Олег Бабаєв того дня був у Києві, але відвідувачку вислухав Андрій Погрібний, депутат міськради від Блоку Юлії Тимошенко. Нагадаємо, рік тому він очолив депутатську комісію з питань поховання після численних обурень громадян з приводу астрономічних здирництв з боку Комбінату ритуальних послуг.

Минув час, місцева влада, враховуючи рекомендації комісії, навіть прийняла низку регулюючих документів, які регламентують діяльність комбінату. Людей начебто огородили від здирництва. Але, як з‘ясувалося, віз і нині там. Яскравий приклад цьому - історія Ніни Іванухи. Замість того, щоб допомогти їй поховати батька, заслужену людину, комбінат, навпаки, спровокував конфлікт, який вилився в те, що ветерана взагалі довелося ховати за межами Кременчука.

Андрій Погрібний прокоментував ситуацію таким чином. Швидше за все, проблема виникла через те, що в чек на оплату комбінату було вписано «за терміновість» та «за зустріч» на кладовищі, які не передбачені у мінімальному переліку затверджених послуг. Адже потім, коли дочка небіжчика звернулася б до соцзабезу для відшкодування коштів, їй не повернули б їх. Тому на комбінаті стали вимагати довідки про пільги. Хоча на той час вони були не потрібні.

Взагалі ж виходить, що все упирається в кількість грошей, які комбінат сподівається отримати від замовника. Тобто, на перший план виходять бізнесові інтереси, а не допомога кременчужанам у скрутну хвилину, задля чого й було створено це комунальне підприємство.

Але відчуваєте шокуючу різницю між містом і селом, які розташовані зовсім поруч? У Рокитному для того, щоб людину поховати, достатньо лише дозволу депутата райради. І навіть необхідні папери можна згодом надати. А в Кременчуці, якби навіть уся міськрада наполягала, для керівника комбінату, пана Дедюріна, це не указ. Можливо, тому, що тут інші розклади? Дедюрін є протеже відомого багатого бізнесмена, до того ж міського депутата. Він же допомагав Миколі Глухову на виборах стати мером. Після цього міський голова прийняв на роботу Дедюріна, так би мовити, відпрацьовуючи виборчі зобов’язання. І тепер, як би мер не хотів, він не може прибрати Дедюріна, який зробив з комбінату ефективний інструмент для «рубання капусти».

Взяти хоча б «зустріч» біля кладовища за 33 гривні. Ну це вже взагалі ні на які вуха не натягнеш! За те, щоб зняти замок з воріт цвинтаря, треба ще й гроші платити. Абсолютна аморальність, помножена на цинізм грошових відносин.

Олег Михайленко

На фото: А.Погрібний розмовляє з Н.Іванухою

«В нашем балагане любят собираться…»

Ось і почалась виборча система Президента України. Яких тільки обіцянок вже не наслухались. Але як у прислів'ї: "А Вася слухає та їсть". Отже…

Інна Богословська, наприклад, нещодавно перебуваючи у Криму, так розійшлася з агітацією, що її саму, мабуть, кинуло в жар. Закликала провести референдум щодо російської мови та приєднання до Російської Федерації. Інночко! То де ж ти будеш Президентом, якщо виграєш вибори? В Україні, яку ти продаєш Росії? Чи ти вже хочеш бути Президентом Росії? Я думаю, що тобі рот заклеять й ноги поперебивають Медвєдєв та Путін, щоб ти на їхнє місце не лізла.

Арсеній Яценюк - вже за 5-10 років Україна стане "Українською імперією", адже я так поведу Україну, що до неї будуть проситися приєднатися такі країни, як Росія, Чехословаччина, Польща, Франція, Великобританія, Італія. Але ти не назвав, Сеню, ще Японію, Китай, Нікарагуа. А як вони об'єднаються через образу до тебе та й підуть війною на нас - ото буде біда!

Володимир Литвин - потрібен усім, адже за 2-3 роки Україна стане розвинутою, розквітаючою країною. Повіримо, що розквітне Україна, адже Сеня он скільки пуп'янків приготував для нас, от вони й будуть розквітати, а ми лише дивитися будемо.

Віктор Янукович - обіцяю через 5-10 років 50 млн. українців. Ось тут я з вами погоджуся, Федоровичу! - адже у вас є досвід у цьому ділі. Ви організуйте побільше дебелих хлопців, таких, як ви, щоб займалися зґвалтуванням. Почин вже є: особа, близька до вашої партії (ПР), цей Михайлов Василь, декан Київської академії річного транспорту, довірена вам людина, аже організувала групу таку. Але лихо в тому, Федоровичу, що дівчата по ночах, вечорах перестануть ходити вулицями.

Віктор Ющенко - я вам обіцяю райське життя, якщо ви мене оберете Президентом, ви мене запам'ятаєте всі і на все життя. Ви ж бачите, я тоді обіцяв і... Втім, це зараз не Президент, а тільки тінь його.

Василь Противсіх, він же Василь Гуменюк: я іду в кандидати в Президенти і обіцяю, і вам покажу, як голосувати - всі проти всіх! Більше ніхто ні за кого не буде голосувати, навіть за мене.

І це тільки початок. А що далі?

П.Жовтяк, член міської організації ВО "Батьківщина"

пʼятниця, 6 листопада 2009 р.

Земельні проблеми під бютівським контролем

За ініціативи голови постйної депутатської комісії Кременчуцької міської ради з питань екології та регулювання земельних відносин, депутата міської ради від Блоку Юлії Тимошенко Андрія Погрібного у приміщенні громадської приймальні народного депутата України Олега Бабаєва (перший поверх Палацу культури ХК "АвтоКрАЗ") щопонеділка, з 16.00 до 18.00 проводитиметься прийом громадян, в яких виникли проблеми із приватизацією їхніх земельних ділянок.

Другого листопада Андрій Погрібний провів прийом громадян разом з керівником управління земельних ресурсів Тетяною Дворовою та начальником територіального управління Держкомзему, депутатом міської ради від БЮТ Віталієм Надошею.

До депутатів прийшло чимало люду, і кожному було роз'яснено, які необхідно зібрати документи, куди звернутися. Справи громадян були узяті на контроль державними посадовцями.

Нагадаємо, що Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко ініціювала постанову уряду, яка значно спростила механізм приватизації земельних ділянок та надала можливість громадянам, що мають земельні ділянки, безкоштовно отримати державний акт, який засвідчує право власності на землю.

Строк дії постанови продовжено, тож усі бажаючі стати власником землі, на якій мешкають, мають реальну змогу зробити це.

На фото: А.Погрібний під час прийому громадян

І знову регіональний лохотрон

Кременчуцькі політики з Партії регіонів вирішили зробити корисну справу. Воно й зрозуміло - вибори на носі. Подумавши, що саме робити, зупинилися на тому, щоб роз‘яснювати громадянам, як виправити помилки у списках виборців. Про свої добрі справи громадська приймальна первинної організації Партії регіонів ВАТ «КВСЗ» сповістила за допомогою листівок, розклеєних по Молодіжному.

Нашому кореспонденту стало цікаво - у чому саме полягає допомога у даному випадку? Адже виправленням помилок мають займатися відповідні служби при райвиконкомах - ніхто інший немає щодо цього повноважень.

Прийшовши у понеділок, 2 листопада, близько 10-ої ранку, за вказаною у листівці адресою, кореспондент «АV» лише замок поцілував - двері приймальні виявилися замкнені. Так само нічим закінчився візит перед 16-ою годиною того ж дня. Але тепер двері ще прикрашала обурлива записка, залишена одним з відвідувачів.

Так ми й не дізналися, у чому ж полягає цінність допомоги Партії регіонів...

Тижневик "AVтограф", №45 (446), 2009 р.

четвер, 5 листопада 2009 р.

ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА кандидата у Президенти України Юлії Тимошенко

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ.
УКРАЇНА — ЦЕ ТИ!

Я вірю в Україну.

Я завжди вірила і вірю, що Україна має унікальну, благословенну Богом місію. Вона полягає у створенні для себе та світу принципово нової, справедливої системи організації життя. В цій системі кожна людина відчуватиме захищеність, духовну і матеріальну гармонію.

На моє переконання, досягнення такої мети базується на безперервному вдосконаленні справедливості та соціальної гармонії шляхом виявлення, чесного визнання і ефективного розв’язання проблем людини та суспільства. В цьому процесі враховуються інтереси як кожної особистості, так і громади в цілому.

Передумовою виконання місії є насамперед піднесення духовності нації. Йдеться про виховання твердої віри в Бога, духовну освіту дітей та молоді, надання рівного статусу духовній та світській освіті, відродження української мови та розвиток культури, відновлення національних світоглядних традицій і нашої правдивої національної історії.

То що ж нам досі заважає бути високодуховними, сильними, багатими і щасливими?

Передусім — тотальне панування олігархії, яка глибоко корумпувала політиків, засоби масової інформації, значну частину силових структур і судів. Олігархія заробляє нечесні гроші на державних ресурсах та можливостях. Це ракова пухлина сучасної України, яка несумісна з демократією.

Ще однією причиною є зруйнованість вертикалі влади, повний хаос, некерованість країною. Це — трагічні наслідки безвідповідального внесення змін до Основного Закону в грудні 2004 року. Конституцію в новій редакції слід приймати невідкладно.

Усі перелічені перешкоди можна здолати швидко.

Я впевнена, що зможу це зробити.

СПРАВЕДЛИВЕ СУСПІЛЬСТВО

Я вірю в установлення справедливості та порядку. Я буду за це боротися.

Без створення чесних, правосудних судів ніякі позитивні зміни в країні неможливі. Без них неможлива й справедливість.

Суди будуть виведені з-під політичного, адміністративного та корупційного впливу. Ми зробимо їх фінансово незалежними від виконавчої влади. Люди безпосередньо обиратимуть і відкликатимуть суддів.

Громадяни отримають право ініціювати дисциплінарні справи проти нечесних суддів.

Усі громадяни зможуть звертатися до судів безоплатно, а малозабезпечені громадяни зможуть безоплатно користуватися адвокатськими послугами.

Кримінальну відповідальність за корупційну діяльність буде посилено до довічного ув’язнення.

Громадянам буде надано право звертатися до судів щодо порушення кримінальних справ проти посадовців, діяльність яких є злочинною.

Люди мають право отримувати чесну інформацію.

Для журналістів будуть створені умови незалежності від влади та політизованого капіталу олігархії. Засади редакційної політики, які зроблять журналістів незалежними, отримають статус Закону.

Буде створено високоякісне суспільне телебачення та радіомовлення, забезпечено доступ до Інтернету для всіх без винятку громадян.

ЕФЕКТИВНА ТА ВІДПОВІДАЛЬНА ВЛАДА

Я вірю — корупційний союз влади та олігархії буде знищено. Влада корумпована, бо вона безконтрольна.

Стане невідворотною відповідальність влади за порушення Конституції та законів, за корупцію.

Опозиція призначатиме голову Рахункової палати та керівників контрольних парламентських комітетів, отримає право притягати до кримінальної відповідальності окремих посадових осіб — через суд за матеріалами парламентської слідчої комісії.

Депутати всіх рівнів обиратимуться за відкритими списками та закріплюватимуться за відповідними округами. Люди знатимуть своїх обранців в обличчя.

Всеукраїнський та місцеві референдуми я перетворю на справжній, дієвий механізм народовладдя.

Органи місцевого самоврядування отримають право формувати свої виконавчі органи.

Буде негайно відкликане вето з нового Бюджетного кодексу, що дасть можливість залишити податки там, де люди їх платять — в селах, селищах та містах.

Діяти буду жорстко та рішуче.

Наведемо порядок у владі — буде порядок в країні.

ІННОВАЦІЙНА ЕКОНОМІКА ТА ПРОГРЕСИВНІ РЕФОРМИ

Я вірю в «Український прорив». Я вже почала виконувати цей стратегічний план розвитку країни. На жаль, світова економічна криза та внутрішньополітична боротьба проти Уряду пригальмували наш поступ. Моя перемога на виборах, завершення кризи та наведення порядку у владі дадуть можливість повністю виконати цей план.

Пріоритетом буде розвиток наукоємних галузей — нанотехнологій, мікроелектроніки, ракетно-космічної, авіабудівної, суднобудівної, машинобудівної, інформаційних технологій.

Малий та середній бізнес

Буде започатковано систему податкових пільг для банків залежно від обсягу наданих довгострокових кредитів для початку бізнесу. Держава візьме на себе частину ризиків надання «стартових» кредитів.

Кредитні ставки будуть зменшені до європейського рівня, кредитування бізнесу перейде на довгострокову основу — від 5 до 10 років.

Буде зменшено податкове навантаження, скасовано окремі податки, в тому числі і ринковий збір.

Інвестиційний клімат

Інвестори при створенні нових виробничих потужностей будуть звільнені на десять років від податків при імпорті обладнання, технологій та комплектуючих, аналоги яких не виготовляються в Україні.

Чиновників буде позбавлено права надавати зайві ліцензії, довідки, дозволи, здійснювати безпідставні перевірки.

Буде запроваджено некорупційну аукціонну систему продажу та оренди несільськогосподарських земель для реалізації інвестпроектів.

У соціально-депресивних регіонах буде передбачено спрощений порядок інвестування та десятирічні повні податкові канікули.

Все це створить нові робочі місця, зокрема для молоді.

Транзитна держава

Продовжу будівництво автомобільних магістралей, портів та аеропортів із застосуванням державно-приватного партнерства. Будуть побудовані нові нафто- і газопроводи, сучасні НПЗ. Забезпечимо Україні статус ключової транзитної держави.

Енергетична незалежність

Будуть впроваджені енергозберігаючі технології, зменшено залежність від зовнішніх поставок енергоносіїв. Наш головний енергоресурс — вугілля. Ми запровадимо екологічно чисті технології його спалювання — водно-вугільну суміш та технологію киплячого шару.

Створимо власний замкнений ядерно-паливний цикл. Збільшимо видобуток нафти та газу, зокрема на шельфі Чорного та Азовського морів.

Сприятимемо розвиткові нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії. З 1 січня 2010 р. вже звільнено від податків підприємства, які виробляють енергію з відновлювальних джерел — води, повітря, сонця, деревина, соломи, біосировини тощо.

Аграрна країна

Головний пріоритет — перехід від несистемного фінансування аграрного виробництва до повноцінного довгострокового кредитування під повний технологічний цикл, включаючи закупівлю сільгосптехніки.

Буде повністю сформовано інфраструктуру: аграрний фонд та біржі, оптові та роздрібні сільськогосподарські ринки, страховий фонд, земельний банк.

Особливого значення я надаю створенню розгалуженої мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Будуть створені умови для просування продукції українських виробників на зовнішні ринки.

Повернемо Україні статус провідного постачальника сільгосппродукції і наблизимо якість умов життя у селах до міського рівня.

Сільськогосподарська земля належатиме тільки громадянам України, які живуть і працюють на ній. Річну орендну плату за сільськогосподарську землю буде законодавчо закріплено на рівні 10% її ринкової вартості.

Всі акти на володіння присадибними ділянками будуть видані безоплатно протягом року.

ОСВІЧЕНА НАЦІЯ

Я вірю, що вкладені в науку та освіту кошти — найкраща інвестиція в майбутнє України. Тому ми збільшимо обсяг фінансування фундаментальних наукових досліджень, які забезпечать інтелектуальний стрибок країни.

Буде створено ефективну національну систему управління інноваційним розвитком. Кошти, спрямовані на наукові розробки та розвиток галузевої науки, буде звільнено від оподаткування.

Кожна дитина отримає вільний доступ до високоякісної освіти, користування комп’ютером та Інтернетом, незалежно від рівня заможності її родини.

Буде завершено заміну шкільних випускних та вступних іспитів до вищих навчальних закладів зовнішнім незалежним тестуванням.

Вищим та середнім учбовим закладам буде надано повну організаційну та фінансову автономію.

ЗДОРОВИЙ НАРОД

Право на охорону здоров’я не може залежати від гаманця чи посади, тому кожна людина гарантовано матиме медичну страховку за рахунок роботодавця чи держави, а заможні громадяни — за власний рахунок.

Буде запроваджена система лікарняних кас, що зроблять медицину якісною і доступною для всіх громадян.

Протягом трьох років лікувальні заклади будуть повністю оснащені найсучаснішим медичним обладнанням та автомобілями швидкої допомоги.

Впродовж року буде наведено повний порядок з якістю ліків та цінами на них. Буде створено мережу лабораторій з контролю за генно-модифікованими організмами, якістю харчових продуктів та води.

ПЕРЕМОГА НАД БІДНІСТЮ ТА СОЦІАЛЬНОЮ НЕСПРАВЕДЛИВІСТЮ

Я вірю в справедливий розподіл суспільного багатства.

Буде законодавчо збільшена мінімальна частка зарплати у структурі собівартості до рівня світових стандартів.

Власники дрібних пакетів акцій підприємств отримають щоквартальну виплату дивідендів в повному обсязі.

На розкіш будуть введені спеціальні податки.

Пенсія відкладатиметься на особистий рахунок людини протягом усього життя, невикористані пенсійні гроші успадковуватимуться. Розмір пенсії становитиме не менше 60% середньої заробітної плати, яку громадянин отримував до виходу на пенсію.
6,5 млн. людей уже отримали по 1000 гривень заощаджень. Програму повернення вкладів Ощадбанку Радянського Союзу буде продовжено до повного завершення протягом трьох років.

Допомога родинам, де є інваліди, становитиме не менше 2000 гривень на місяць.

Триватимуть запроваджені мною державні виплати при народженні дітей.

Я відновлю виконання програми «Територія якісного життя», яка передбачає проведення комплексної реконструкції міст з сучасною соціальною інфраструктурою та дорогами європейського рівня.

Одразу після завершення кризи ми відновимо довгострокове іпотечне кредитування купівлі житла під 2-4% річних на 10-30 років.

Розмір стипендії не буде меншим рівня прожиткового мінімуму.

НАЦІОНАЛЬНІ ІНТЕРЕСИ —ОСНОВА МІЖНАРОДНОЇ ПОЛІТИКИ

Я вірю, що ми спроможні піднятися на рівень європейських стандартів у питаннях демократії, прав людини, умов життя, політичної культури. І коли ми побудуємо Європу в Україні, Україна стане членом Європейського Союзу.

В основу дружніх відносин із Росією та іншими країнами СНД покладемо потенціал існуючої кооперації та взаємовигідного економічного співробітництва.

Відносини з усіма країнами будуть будуватися прагматично на пріоритеті національних інтересів з суттєвим збільшенням конкурентоспроможності України на світовій арені.
Кардинально змінимо позицію України у світовому поділі праці. Ми станемо країною високих технологій та наукоємної продукції.

Приєднання України до будь-яких систем колективної безпеки вирішуватиметься лише на референдумі.

СУЧАСНА ПРОФЕСІЙНА АРМІЯ —ГАРАНТ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Як Верховний головнокомандувач я сприятиму підвищенню авторитету військової служби та поваги до людей у погонах.

Ми виділимо достатні матеріально-технічні і фінансові ресурси для зміцнення боєздатності армії, соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.

Армія стане професійною, сформованою на контрактних засадах, строковий призов в армію буде скасовано.

* * *

Сьогодні я в опозиції до олігархії та всіх, хто її представляє. А, отже, в справжній опозиції. Після виборів Президента я готова буду взяти на себе повну відповідальність за країну, за зміцнення її суверенітету, за повагу до нас світового співтовариства, за повагу людей до влади і відповідальність влади перед людьми. За ефективну економіку та розумні закони. За щастя, чесність і справедливість. За успіх України.

Я стала на цей шлях тому, що люблю Україну.

Наше покоління чекає складна, але прекрасна робота — своєю невтомною працею збудувати нову Україну, втілити в життя її святу місію.

Україна понад усе!

Слава Україні!

Черговий маразм ще діючого Президента

Заговоривши про перегляд газових угод, Ющенко хоче на зло уряду ускладнити двосторонні стосунки з Росією на самому старті опалювального сезону

Вiктор Ющенко вимагає вiд Кабiнету Мiнiстрiв вжити термiнових заходiв щодо офiцiйного внесення змiн до газових контрактiв iз Росiєю вiд 19 сiчня 2009 року. Про це повiдомила речниця Президента Iрина Ванникова. За її словами, Ющенко вимагає визначити оптимальнi обсяги закупiвлi росiйського природного газу на 2010 рiк з урахуванням реального стану економiки.Крім того, Президент вважає за необхiдне встановити взаємоприйнятнi формули цiни на газ для України та транзитної ставки з урахуванням домовленостей, досягнутих на рiвнi Президентiв двох держав вiд 19 лютого 2009 року.

Ця заява продиктована виключно намаганням підняти свій низький рейтинг – Ющенко думає, що у такий примітивний спосіб консолідує патріотичного виборця, – а заодно на зло уряду ускладнити двосторонні стосунки з Росією на самому старті опалювального сезону.

Ющенко, який послідовно відстоює жорстку схему комунікації із політичною елітою Росії, намагається свідомо ускладнити роботу Уряду, примушуючи його стати учасником чергової дискусії щодо оцінки газових угод. При цьому головне завдання – змусити Тимошенко одноосібно висловитись з цього приводу, а потім «викрити» її позицію перед невдоволеним суспільством. Акцент робиться на невідповідність принципу „бери та плати” та непропорційність ставки на транспортування та самої ціни газу.

Ющенко усвідомлює, що президентом йому вже не бути, та й в політиці для нього місця майже не залишилось. Тож він просто вирішив наостанок накапостити, аби наступний Президент починала свою каденцію з розгрібання «авгієвих конюшень» зовнішньої політики, економіки, соціальної сфери, виробничих потужностей, інвестиційної сфери... Це чергова дрібна помста Ющенка особисто Тимошенко, а заодно – і народу України за те, що він розчарувався в Ющенку і не бажає більше бачити того у владі.

Президент Ющенко не може спокійно досидіти свій строк, не втягнувши країну у традиційний газовий конфлікт напередодні Нового року. Оцінку газовим угодам вже давно дали всі найповажніші інституції. Він сам з минулої зими мовчав, а тут раптом згадав.... Тому мимоги Ющенка до уряду – це прояв деструктивного характеру самого Президента. Адже він і дня прожити не може без того, аби не ускладнити життя уряду або не скрутити дулю Москві.

На жаль чинний глава держави так і не зрозумів, що патріотизм – це не примітивне, печерне тицяння непристойних жестів країнам-сусідам, а рутинна, кропітка щоденна праця, спрямована на захист національних інтересів.

Крім того, Ющенку невтямки він вже остаточно себе дискредитував на міжнародній арені і його слова не тільки за межами України, а поза стінами власного Секретаріату вже ніхто всерйоз не сприймає. Тому вся ця нова метушня навколо газових угод – всього-на-всього спроба перевести передвиборчу дискусію у площину пошуку зовнішнього ворога. Інших аргументів у чинного гаранта для українців, схоже, не має...

Щодо ситуації, яка склалася навколо пандемії грипу

Епідемія каліфорнійського грипу не є винаходом українського уряду і особисто Ю.Тимошенко. Епідемія групу охопила багато розвинених країн світу. В перелік цих країн потрапили держави, які вважаються провідними за рівнем розвитку медицини, зокрема Великобританія, Німеччина, США. При тому що у всіх цих країнах також є смертельні випадки, і кількість не менша, а значно більша, ніж в Україні. Напевно, уряди цих країн важко звинуватити в некомпетентності та неготовності до пандемії грипу.

Але в жодній із цих країн опозиція на пару з главою держави не спекулює на людських трагедіях, не сіє паніку, не влаштовує істерію і тим більше, заради сумнівних електоральних дивідендів, не блокує роботу власного уряду.

Можна багато в чому звинувачувати Кабмін, але говорити, що його кроки були неадекватними наявній загрозі – це просто блюзнірство, коли йдеться про конкретні людські життя.

Наприклад, логіка звинувачень, за якою уряд мав би робити вигляд, що нічого не відбувається, коли в Західній Україні епідемія перейшла 15% рубіж, незрозуміла, і вона за своєю суттю є злочинною. Політичний цинізм повинен мати свої межі. Робити вигляд, що все нормально, і епідемії грипу немає, в той час, коли документально зафіксовані випадки захворювання саме на каліфорнійський грип – це злочин проти власного народу.

Закиди опонентів на кшталт: «уряд робить піар на пандемії грипу» - теж не приймаються. Кабмін робить те, що має робити у такій ситуації уряд будь-якої країни. Причому робить це публічно і прозоро, всі урядові рішення приймаються відкрито, фактично, у прямому ефірі, аби громадяни були максимально оперативно і у повному обсязі проінформовані про все, що пов’язано з епідемією. Президент і опозиція з якогось дива називає це «піаром». Хоча можна не сумніватися, що якби було навпаки – рішення уряду не афішувалися, то опозиція розгорнула би кампанію про «непрозорість», «закритість», «уряд щось приховує» і т.д.

Прикро, що опоненти уряду перевели дискусію довкола наступу каліфорнійського грипу на Україну виключно в політичну площину. Насправді, сьогодні треба утриматись від будь-яких звинувачень і вивішування ярликів. Політикам потрібно зробити крок назустріч один одному, і наступити на горло своїх амбіцій. Адже мова ведеться не про рейтинг, чи передвиборчі стратегії, а про життя конкретних людей. Сьогодні потрібно вести дискусію не на тему «Кто виноват», а «Что делать». Свою дотепність потрібно показувати не в підловлюванні Уряду, не в примітивних придирках, а в пропозиціях, як в максимально короткі строки локалізувати епідемію. Зрештою, треба зрозуміти, що допомоги потребує не Уряд, не особисто Тимошенко, а звичайні українці.

Уряд цілком адекватно і професійно реагує на ситуацію, що склалася з грипом. В 9 областях оголошено карантин, всі навчальні заклади на 3 тижні закриті, введені обмеження щодо масових акцій, в стислі терміни з-за кордону запитані і надійшли необхідні ліки. Можливо, ці дії занадто жорсткі, але якщо вони допоможуть убезпечити країну від масштабної епідемії, від тисяч жертв, зрештою, врятувати хоча би одну людину – значить, вони були виправданими. І якщо хтось вважає, що щось було зроблено не так, і що інший Уряд діяв би по-іншому, то нехай скаже про це. Як би діяв в цій ситуації В.Янукович, А.Яценюк, В.Ющенко? А вони б діяли так само, як і зараз. Президент самоусунувся від проблеми, В.Янукович почав шукати винних і запропонував, щоб епідемію грипу локалізувала Генеральна прокуратура, а екс-спікер взагалі заявив, що немає ніякого грипу - українці, робіть вигляд, що нічого не відбувається, помирайте собі, аби Арсенію Петровичу не була зірвана стратегія, написана російськими політтехнологами.

Боротися з епідемією все ж таки мають фахівці-лікарі, а не політики. Уряд і представники інших гілок влади мають відповідати за організацію процесу, за контроль і ліквідацію зловживань, за виконання вимог лікарів щодо карантину тощо. Уряд діє чітко в рамках своїх обов’язків і повноважень. А ось пани з Верховної Ради і Серкретаріату Президента, в надії отримати додаткові електоральні бали, звично вдалися до критиканства і демагогії, цього разу наввипередки демонструючи свої пізнання в галузі медицини...