середа, 24 березня 2010 р.

ПОЛОЖЕННЯ про Координаційну Раду Об'єднаної демократичної опозиції

ВО «Батьківщина», Народний Рух України, Партія реформи і порядок, Партія захисників вітчизни, Європейська партія України, Українська соціал-демократична партія, партія «Народна Самооборона», Християнсько-демократичний союз (надалі - Сторони) на виконання Резолюції про створення Об'єднаної демократичної опозиції від 09 березня 2010 року та з метою створення інституційного механізму співробітництва між партіями створюють Координаційну Раду Об'єднаної демократичної опозиції (Координаційна Рада).
1. Координаційна Рада є постійно діючим, вищим політичним керівним органом Об'єднаної демократичної опозиції, який є інституційним механізмом співпраці, вироблення рішень та погодження позицій за різними сферами між Сторонами.
2. Координаційна Рада складається з членів Координаційної ради, якими є лідери (голови) партій.
3. Основною формою роботи Координаційної Ради є засідання.
4. Голова партії, що входить до блоку, у разі його неможливості брати участь у засіданні Координаційної Ради, може доручити право участі у засіданні та право ухвального голосу своєму представнику.
5. Головування на засіданнях Координаційної Ради проводиться Головою Координаційної Ради – Тимошенко Юлією Володимирівною.
6. Засідання Координаційної Ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більшість від складу Координаційної Ради.
7. Засідання Координаційної Ради скликається Головою Координаційної Ради не рідше одного разу на два тижні або на вимогу однієї з Сторін.
8. Рішення на засіданнях Координаційної Ради приймаються більшістю від складу Координаційної Ради.
9. Прийняття рішень з питань щодо прийняття до складу Об'єднаної демократичної опозиції інших суб'єктів, а також питань, за порядок прийняття яких висловилися більшість членів Координаційної Ради, приймаються консенсусом. Під терміном «консенсус» розуміється, що кожна з сторін має право вето щодо питань, порядок прийняття яких визначено за цією особливою процедурою.
10. Рішення Координаційної Ради підписує Голова Координаційної Ради. Рішення Координаційної Ради, прийняті у порядку особливої процедури -«консенсусу», скріплюються підписами всіх членів Координаційної Ради.
11. До повноважень Координаційної Ради належить:
Розробка і затвердження назви і символіки Об'єднаної демократичноїопозиції;
Скликання спільних засідань вищих керівних органів партій, які діють уперіод між з'їздами;
Надання згоди на прийняття до Об'єднаної демократичної опозиціїінших політичних партій;
Розробка та затвердження планів, організація спільних заходів та акцій;
Розробка і затвердження заяв, звернень, відозв від Координаційної Ради;
Здійснення інших повноважень, які не суперечать статутам партій, щовходять до Об'єднаної демократичної опозиції.
12. При Координаційній Раді діє Секретаріат.
Керівник Секретаріату призначається Координаційною Радою за поданням Голови Координаційної Ради.
Склад Секретаріату призначається Координаційною Радою за поданням Керівника Секретаріату.
Члени Координаційної Ради можуть делегувати по одному представнику до Секретаріату.
Секретаріат забезпечує поточну діяльність Координаційної Ради.

Юлія Тимошенко
Олена Шустік
Сергій Соболєв
Борис Тарасюк
Юрій Луценко
Микола Катеринчук
Володимир Стретович
Юрій Кармазін

субота, 20 березня 2010 р.

ЗВЕРНЕННЯ ФРАКЦІЇ БЮТ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ ДО ДЕПУТАТІВ РЕГІОНАЛЬНИХ РАД ВСІХ РІВНІВ

Шановні колеги!

Вже перші кроки нової владної команди на чолі з Януковичем показали, що ці люди збираються правити Україною не зважаючи на закони, Конституцію, порядність, гідність та честь.

З брутальними порушеннями Конституції сформовано так звану коаліцію в парламенті, знову розпочалося масове скуповування народних депутатів, сформовано нелегітимний уряд на чолі з Азаровим. В країні вже з перших днів правління Януковича згортається свобода слова, з посад безпідставно звільняються всі ті, хто не засвідчив лояльності новому керівництву. Замість обіцяного збільшення соціального захисту людей, новий уряд вже почав розмови про кардинальне скорочення соціальних витрат та підвищення тарифів. Кадрова політика, що проводиться верхівкою, не витримує жодної критики і, по суті, є знущанням над самими принципом ефективного державного управління.

Все це дає нам підстави стверджувати, що ця команда і не думає служити державним інтересам та інтересам громадян. В країні відбувається повномасштабна реставрація кримінально-олігархічного управління.

Зупинити ці ганебні та загрозливі для Української держави процеси можуть тільки здорові, демократичні сили, об’єднані спільною метою – захистом державних інтересів, демократичних принципів, прав та свобод людини.

16 березня 2010 року у Верховній Раді України сформовано об’єднану парламентську опозицію, до якої увійшли вісім парламентських партій та 175 депутатів. Сформовано Опозиційний Уряд. В країні розпочалося формування потужного єдиного опозиційного демократичного руху.

З огляду на це, ми звертаємося до депутатів від демократичних сил місцевих рад всіх рівнів. Сьогодні необхідно провести позачергові засідання рад та прийняти рішення про перехід в опозицію до Януковича та його виконавчої влади.

Їх можна зупинити тільки спільно. Захистити Україну можна тільки консолідованими зусиллями всіх демократичних та патріотичних сил. Лише тоді коли вони знатимуть, що кожен їх крок і кожна їхня дія перебуває під контролем в опозиції, - тільки тоді ми зможемо зберегти демократичні завоювання, не дамо країні скотитися в тоталітарну прірву і нехай через боротьбу та спротив, але - забезпечимо Українській державі гідне та щасливе майбутнє.