вівторок, 25 листопада 2008 р.

Витяг зі стенограми виступу прем’єр-міністра Юлії Тимошенко на нараді 24.11.08 в частині, що роз’яснює ситуацію з постачанням газу

...Я хотіла би дати ще інформацію, яка сьогодні достатньо потужно розповсюджена в ЗМІ. Це стосується співпраці між Україною і Росією по поставках природного газу. Це тема, яка, на жаль, в Україні стала певним елементом політичних спекуляцій.
Я хочу зазначити, по-перше, що НАК „Нафтогаз України” цілком і повністю підготувався до осінньо-зимового періоду і накопичив в своїх сховищах рекордний обсяг природного газу – 17 млрд. куб. метрів газу, в той час, коли в минулому році на осінньо-зимовий період було минулим урядом НАК „Нафтогаз України” накопичено всього 4 млрд. куб. метрів газу. Це говорить про те, що уряд і НАК „Нафтогаз України” цілком і повністю готові до зимового періоду.
Що стосується розрахунків за природний газ? Всі поточні розрахунки здійснювались так, як передбачено угодами. І хочу звернути вашу увагу, що поточний газ, який споживається Україною, проплачений повністю. Але, в той же час, в усі ті роки, коли в газові сховища закачувався газ НАК „Нафтогаз України”, а це був початок 90-х років, до 1995-1996 років, газ закачувався завжди з відстрочкою оплати, тоді, коли газ в сховищах почне країною споживатися. Але Російська Федерація перед Україною поставила дуже жорстку умову: оплачувати весь газ, який закачується в газові сховища і який сьогодні не споживається поки-що, поки не розпочався в повному обсязі зимовий період.
І тому, останні два місяці ми зараз з’ясовуємо з Російською Федерацією як нам проплатити той газ, який ще не спожитий країною, але закачаний в газові сховища в їх невеликій частині, це тільки той газ, який був закачаний в жовтні місяці. І навколо цього сьогодні у нас ідуть дискусії, як здійснити розрахунки.
Ми хотіли б, щоб на цей газ, який ще знаходиться в сховищах і не проплачений споживачами, Україні була надана невеличка, буквально в декілька місяців, відстрочка в цьому платежу, поки ми почнемо споживати газ, який закачений в газові сховища і поки споживачі почнуть за нього платити.
Я думаю, що ми знайдемо порозуміння. Сьогодні поїхала делегація НАК „Нафтогазу” до РФ, і ми будемо знаходити порозуміння в абсолютно спокійний гармонійний спосіб.
І ще хочу зазначити, що з тих грошей, які сьогодні НАК „Нафтогаз” збирає від споживачів, НАК „Нафтогазу” довелося на 8 мільярдів гривень покрити борги минулого року, минулого уряду за останні місяці. І це теж знаходиться в балансі розрахунків і це теж призвело до того, що НАК „Нафтогаз” дуже складно виходить з цієї системи минулорічних банкрутств, по суті справи, НАК «Нафтогазу» через забрання у НАК „Нафтогазу» у попередні роки всіх обігових грошей.
Але сьогодні я можу впевнено сказати, що НАК „Нафтогаз” абсолютно нормально функціонує, розраховується по своїм зобов’язанням і ми будемо все робити для того, щоб ці непорозуміння відносно оплати за газ, які виникли в останній жовтень, ви знаєте, що до жовтня ніяких питань не було, в жовтні, ми спробуємо врегулювати в найближчі дні.
Але в той же час НАК „Нафтогаз”, коли почне продавати той газ, який закачаний в газові сховища, він буде мати абсолютно нормальний стабільний баланс і буде успішним державним підприємством з фінансової точки зору. Я думаю, що ми все для цього зробили, щоб так воно і було. Я не бачу ніяких загроз в тому, щоб НАК „Нафтогаз” був ненадійним партнером по постачанню російського газу в Європу. Ті 17 млрд. газу, які ми перший раз за останні всі роки закачали в газові сховища, дають нам всі підстави говорити про те, що НАК „Нафтогаз” буде абсолютно надійно працювати як партнер і Росії, і Європейського Союзу при транспортуванні природного газу з Росії в Європейський Союз. Ми за всі роки жодного разу не порушили наші зобов’язання по здійсненню транзиту. В цьому році ми можемо їх зробити значно якісніше і значно краще, ніж в усі попередні роки. Тобто я бачу сьогодні нормальний шлях врегулювання всіх проблем і абсолютно стабільну фінансову ситуацію НАК „Нафтогазу” і його платежеспроможність...

Розпочала роботу громадська приймальня депутата-бютівця по наданню правової допомоги

Двадцять четвертого листопада в приміщенні палацу культури ХК«АвтоКрАЗ» (перший поверх), з метою налагодження конструктивної взаємодії із правоохоронними органами та надання правової допомоги соціально незахищеним громадянам, розпочала роботу нова громадська приймальня народного депутата України, голови міської орагнізації ВО "Батьківщина", Олега Мейдановича Бабаєва.
Участь у відкритті громадської приймальні взяли прокурор міста Кременчука, прокурор Кременчуцького району та прокурор міста Комсомольска, а також працівники міліції та СБУ.
Тепер, кожен вівторок та четвер з 10:00 до 17:00 з перервою на обід з 13:00 до 14:00 кваліфіковану правову допомогу громадянам надаватиме досвідчений юрист Плахотнік Григорій Миколайович, який тривалий час працював прокурором Кременчуцького району та суддею Автозаводського районного суду м. Кременчука, а в даний час є помічником – консультантом народного депутата України Олега Бабаєва.

Довідки за телефонами: 77-27-17

Молоді бютівці "наступають" на владу

Молодіжні лідери учнівських та студентських громадських організацій уже кілька років поспіль напередодні Дня місцевого самоврядування (яке відзначається 7 грудня) проходять стажування в службах та управліннях міськвиконкому. Цього року у міського голови було аж два дублери члени партії ВО «Батьківщина» – Світлана Пищита, голова комітету молодіжних організацій, та Катерина Долецька, лідер Молодіжного Парламенту Кременчука. Ці молодіжні лідери вже знайомі з обов»язками мера, бо не перший рік його «замінюють».

"Батьківщина" пам'ятає...

Двадцять першого листопада в Кременчуці, на місці масових поховань померлих під час голодомору 1932-1933 років, відбувся масовий мітинг кременчужан. У цьому заході активну участь прийняла і міська організації ВО «Батьківщина». В мітингу прийняли участь більше 50 активістів нашої партії. На мітингу-реквієм виступила активіска міської організації ВО «Батьківщина» Марія Усцова, а від міської організації були покладені квіти до пам`ятника жертв голодомору.

пʼятниця, 21 листопада 2008 р.

Не с… не зрадь, Майдан!

«Шановні співвітчизники! Пані і панове! В переддень річниці Помаранчевої революції, яка стала рубіжною подією для України і світу, я хочу говорити про ідеали Майдану і про виклики, які сьогодні стоять перед нами». Саме цими словами розпочиналось радіозвернення до народу Президента України Віктора Ющенка 19-го листопада 2005-го року, в якому він оголосив про підписання Указу №1695/2005 «Про День Свободи», який зараз відзначається… чи має відзначатися… як одне з найголовніших свят нової, демократичної, заможної країни.
Що? Ви не відчуваєте, що живете саме в такій країні?! Та ви ворог національної ідеї, батенько! Ви не пам‘ятаєте про наші «ідеали» та «виклики»? Гаразд, давайте разом згадаємо те унікальне й модерне звернення Президента, всього лише раз продубльоване ним через три дні безпосередньо на Майдані Незалежності. (В подальшому спілкування з народом замінили урочисті прийоми того, що в нас має назву – не смійтеся! – політичної еліти).

«Одною з головних вимог Майдану була боротьба з корупцією. Цього тижня я підписав Указ «Про першочергові заходи щодо детінізації економіки та протидії корупції»… Я обіцяв, що кожен державний службовець звітуватиме про свої доходи і видатки. Ця вимога Майдану стане в Україні нормою».

Ну, мабуть, інколи варто довіряти іноземним незалежним експертам. Тим більше таким, які прихильно ставляться до української демократії. Так от, авторитетна міжнародна організація «Трансперенсі Інтернешенел» через три роки після згаданих запевнень Президента стверджує, що в Україні спостерігається погіршення ситуації з корупцією. Зі звітом організації погоджуються й вітчизняні експерти.
А європейській комітет, який об‘єднує країни у боротьбі із корупцією взагалі дійшов наступного невтішного висновку: жодної (!) рекомендація Ради Європи з цього приводу Україна не виконала. І це ми йдемо до Європейського Союзу!? Звітування держслужбовцями своїх доходів та прибутків – взагалі з області фантастики. Ненаукової.
Усе це надає право Т.Клименку, керівнику «Антикорупційного комітету «Межа», казати: «За Кучми була хоча б видимість боротьби з корупцією — при Президенті працював антикорупційний комітет, було прийнято антикорупційну програму до 2005-го року. А за останні три роки такого документа не прийняли, немає єдиної антикорупційної державної політики, системно ніхто цим не займається»

«Ми вимагали: «Бандитам – тюрми!» Як Президент України я зобов’язую правоохоронні органи розслідувати резонансні справи. Ті, хто організовував масштабні фальсифікації і змусив мільйони людей вийти на площі, повинні відповідати перед законом. Бандити сидітимуть у тюрмах! Подальше зволікання слідства я розцінюю як непрофесійність керівництва правоохоронних органів».

Тема ця цікава й самим щільним чином пов‘язана з темою боротьби з корупцією. Або принципової не боротьби з нею. Про усі її нюанси можна спитати колишнього губернатора Сумської області Володимира Щербаня, трохи поляканого американським правосуддям та й переправленого до України, де він і досі мешкає в теплі та добробуті зовсім не тюремного ґатунку. Чи колишнього київського губернатора Анатолія Засуху, що знаходиться в розшуку, мешкає в Росії і часом, кажуть, таємно навідується на батьківщину до дружини Тетяни, яка є недоторканим нардепом від Партії регіонів. Можна спитати і в знаного члена цієї партії, Бориса Колеснікова, репресованого, як він каже, свого часу новою владою та й спокійно відпущеного на свободу напередодні підписання відомого Універсалу єдності. Кого з ким єдності, невідомо тільки.
Так, багатьох можна спитати про «організацію масштабних фальсифікацій» та інші, більш значущі, гріхи. От тільки нікому. Бо той же Б.Колесніков, який прилюдно присягався після звільнення очолити всенародний рух «Україна без Ющенка» дивним чином захворів на амнезію, забув про свою присягу й питання «бандитам – тюрми» було знято з порядку денного. Воно, звісно, краще вже – «мандати – депутатам».

«Ми кричали: «Схід і Захід разом!» Як Президент я докладу всіх зусиль, аби ніколи питання мови, релігії, ідеології не розколювали Україну».

Ну, про це навіть смішно згадувати. Про «єдність» було вже зазначено вище. А що стосується розколів… То, будемо відверті, покололи останнім часом нас так, що іноді в межах однієї родини – не країни! - можна знайти непримиренних противників по питанню ставлення до членства в НАТО, або використання мови, або хрещення Русі, або… Багато цих «або» назбиралося за останні роки, але єдність намічається. Намічається єдність.
Адже нещодавно на прямому ефірі «5-го каналу» лідер єдиної в своєму роді партії «Єдиний Центр» Ігор Криль, відповідаючи на запитання ведучого, заявив просто й зі смаком, «як каже наш лідер Віктор Янукович…». І оговтався лише після зауваження ведучого. А хтось каже, що «ЄЦ» - партія Президента!
Тому не важко уявити новий Майдан, коли новий «наш лідер» не в помаранчевій краватці, в синьо-білих, як в Астерикса, штанях, кидатиме в маси полум‘яні слова: «Тисячі очей, які в дні помаранчевої революції дивилися на мене з надією, і сьогодні дають мені сили. Ваша віра надихає на наполегливу працю. Ваш подвиг спонукає бути вимогливим до себе і до своєї команди. Я звертаюсь до кожного з вас із закликом: Думайте по-українськи! Будьте патріотами! Пишаймося тим, що ми – українці! З Днем свободи!»

Павло Гнєдих,
"AVтограф", №47 (395), 20 листопада 2008 р.

БЮТ бере під контроль питання зайнятості населення

На останньому засідання бюро міської організації ВО «Батьківщина» розглянуто питання про легалізацію нових первинних партійних організацій. Заслухано звіти голів двох з них О.Говорушко та Л.Вербової щодо виконання рішень партії та вимог партійного Статуту. На бюро повідомлено, що триває робота з міськими ЗМІ: лише за останній тиждень відбувся один виступ на міському телебаченні та з‘явилося чотири матеріали в міській пресі з висвітленням позиції «Батьківщини» щодо злободенних питань життя України та кременчуцької громади.
На бюро обговорені також позитивні та негативні факти з діяльності міських органів влади з реалізації програми Уряду «Український прорив: для людей, а не політиків». Зокрема, це обговорення стосувалось питань підняття тарифів на житлово-комунальні послуги, ситуації на Кременчуцькому автомобільному заводі та проблем зайнятості населення. Про останнє поінформував директор центру зайнятості м. Кременчука, депутата Автозаводської районної ради від БЮТ, В.Нападайло.
До лав партії прийнято чотири нових члена – по два з Автозаводського та Крюківського району міста.
Напередодні засідання бюро міської організації відбулися й засідання бюро організацій районних. В Автозаводському районі заслухані звіти голів первинних парторганізацій Н.Гарькавенко та Н.Могиліної, а в Крюківському – розглянуто роботу депутатів райради від БЮТ А.Лаврикова та В.Бровченка.