четвер, 16 серпня 2007 р.

РЕГІНАЛЬНІ АНЕКДОТИ - 1


* * *
Голосование на дому сделано исключительно для Януковича, потому что у него болит коленко, и ему нельзя выходить из дому.


* * *
Картина Азарова «Янукович и дети». На картине Янукович показывает дулю детям в возрасте до 3-ёх лет.

* **
Виктор Янукович прибыл в столицу Алтайского края – Барселону.

* * *
Из дневника Януковича в Алтае:
9:00 Проснулся от боли в колене. Выпил пива, боль прекратилась.
10:00 Начал думать о народе
10:01 Разболелось колено
10:02 Почесал колено, боль прошла
11.00 Расчесал колено до крови.
11.01 От вида крови упал в обморок.
11.05 Приехала «Скорая помощь», привезла пиццу.
12:00 Пришёл лечащий врач господин Фрадков и сказал, что нужно собирать консилиум.
13.00 Прибыли светочи российской медицины: Жириновский, Затулин, Патрушев, Медведев, Иванов.
13.05 Прошелся по палате. Каждый шаг сопровождался фейерверком.
13.20 Поставили клизму… за то, что согласился на перевыборы.
14.00 Диагноз: невозможно счастливое будущее у колена сегодня, надо защитить его в будущем.

* * *
Янукович поехал лечиться на Алтай по советам избирателей. Те так ему и советовали: «Виктор Федорович, ехали бы вы из Украины подальше!»

* * *
Виктор Федорович поехал на Алтай, посетить места, куда его так и не отправили в его молодости.

* * *
Виктор Федорович для лечения посетил Алтай. За прошедшую неделю уровень инфляции на Алтае составил 50%, цены на коммунальные услуги выросли втрое.

* * *
Находясь на Алтае, Виктор Федорович общался с местными монахами, подолгу медитировал и даже достиг 5-го уровня просветления, что позволило ему увидеть в астрале и забрать себе неосторожно оставленную монахами шапку.

* * *
На Алтае Виктор Федорович видел снежного человека. Тот был трехметрового роста и весь в шерсти. Да, Нестору Шуфричу тяжело дался этот горный поход на ходулях и в шубе.

* **
После травмы колена Янукович с Россией буквально на короткой ноге.

* * *
ПР презентовала свою предвыборную программу. По недорозумению, вместо "Стабильность и благополучие", на титульном листе было написано "Стыбрильность и баблополучие". Члены партии стыдливо умалчивают кто бы мог сделать такие ошибки, но горячо поддерживают версию о том, что во всём виновата оппозиция.

* * *
Благодарственными речами отметили жители Чернигова годовщину ухода М. Рудьковского с поста мэра города на должность министра транспорта. За истекший год в городе не произошло ни одного крупного транспортного происшествия!

* * *
-Балога на днях поехал в Москву.
- Говорят, договаривался синхронизировать вынос Ленина из мавзолея с выносом Януковича из Кабмина.

* * *
Янукович ждет на Алтае когда цена на яйца достигнет уровня гарантии безопасности его здоровью.

* * *
- Что за нетрадиционные методы, которыми сейчас лечится Янукович?
- Это когда пациент едет с Украины на Алтай и потом вызывает туда врачей из Швейцарии.

* * *
Януковича не надо оскорблять, достаточно только напечатать его полную биографию!

* * *
В психбольницу поступил пациент, считающий себя Януковичем. Случай тяжёлый и запущенный: у Наполеона уже пропала любимая треуголка...

* * *
Люся Янукович грозно спрашивает мужа:
- Это что? Заначка?
- Какая заначка? Это стабилизационный фонд!

* * *
Янукович советуется с Азаровым:
-Может включим в первую десятку списка Медведчука?
-Что вы! Это же одиозная фигура.
-Ты прав. Мне тоже больше нравится фигура Богатыревой.

* * *
-Слышал, молодые регионалы пригласили Януковича на свой съезд? Обсудить новые фишки, послушать пацанов из Камеди Клаб.
-Со вторым организаторы явно промахнулись. Там, где Янукович, там Камеди Клаб уже делать нечего.

* * *
Ганна Герман в курілці Ради питає Тараса Чорновола:
- Що ти скажеш людям про план помаранчевих щодо скасування депутатської недоторканості?
- Скажу, що це поганий план! Бо від доброго «плану» їх би так торкнуло, як мене зараз!

пʼятниця, 10 серпня 2007 р.

КИТАЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ ДИВО, СТРИБОК АЗІЙСЬКИХ ТИГРІВ, „УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ”

Чорнобиль, Андрій Шевченко, брати Клички, Помаранчева революція – ось набір символів, із якими сьогодні в світі асоціюється Україна. Цілковито несерйозний список, аби з таким набором на рівних входити до світового співтовариства. Щоб посісти гідне місце серед провідних держав світу, нашій державі необхідна стратегія швидкого реформування країни. Саме такою стратегією, на думку БЮТ, має стати проект «Український прорив: до справедливої і конкурентноспроможної країни», презентований днями Юлією Тимошенко.
Стратегія, розроблена Блоком Юлії Тимошенко, виявилася масштабною – презентація 200-сторінкового тексту в «Українському домі» зайняла безпрецедентні для прес-конференцій 2 години. Можна сміливо стверджувати, що подібних програм реформування в Україні ще не з‘являлося – хоча, що називається, потреба країни в них не лише назріла, але й перезріла.
Щоправда, уряду Януковича знадобився цілий рік для того, щоби цю потребу усвідомити. Лише в липні цього року Кабмін вирішив розробити Програму економічних реформ на 2007-2012 роки, і доручив цю благу справу… олігарху Ренату Ахметову. Ренат Леонідович, звісно, дуже великий спеціаліст із реформування економіки під власні потреби, але чомусь вирішив звернутися по допомогу до... американських економістів, які, власне, й мають тепер написати програму.
Тож незабаром (якщо американці швидко відпрацюють гроші Ахметова) матимемо можливість оцінити, що краще: американський план Ахметова для Януковича чи український план БЮТ для України. Поки що ж розглянемо те, що пропонує Блок Юлії Тимошенко.
Одразу зазначимо, що в даному разі не йдеться про передвиборчу програму БЮТ. «Український прорив» Тимошенко пропонує як основу для діяльності будь-якого уряду, що сформується в результаті виборів. На думку бютівців, «Прорив» цілком може стати українським брендом і ввійти в світовий лексикон – аналогічно «китайському економічному диву», «стрибкам азійських тигрів» чи «Новому курсу» Рузвельта.
Стратегію розробники бачать як «золоту середину», яка б поєднувала швидкий економічний розвиток (конкурентоспроможність) та втілення економічного зростання в соціальній вимірі (справедливість). Тобто головна ідея стратегії – «відчуй ВВП у власній кишені». Саме тому за показник ефективності роботи влади пропонується вважати не цифри зростання ВВП і не розмір мінімальної зарплати, а більш показові і важливі фактори: тривалість життя українців, рівень народжуваності тощо.
На відміну від американсько-ахметовської програми, яка стосується винятково економіки, наступ «Українського прориву» заплановано одночасно по 12 лініях, що охоплюють усі сфери життя країни. Як найперший і найважливіший визначено «Конституційний прорив» – проведення пропонованого БЮТ референдуму із затвердження нової Конституції. Найважливіший він тому, що без цього кроку, з нинішньою анархічною версією Основного закону, неможливо реалізувати й прориви на решті фронтів. Цей прорив уже фактично реалізовується сьогодні: по Україні проведено більше 800 зборів громадян, і Тимошенко впевнена, що протягом місяця БЮТ вдасться зібрати необхідні для проведення референдуму 3 млн. підписів громадян.
Наступним розробники бачать «Судово-правовий прорив», в основі якого – обрання суддів народом, фінансова незалежність судів від виконавчої влади й безкоштовна юридична допомога малозабезпеченим.
Ще одна лінія – «Антикорупційний прорив». Окрім боротьби з наслідками (пропонується посилення кримінальної відповідальності посадовців – аж до довічного ув‘язнення), БЮТ націлюється на причину корупції. Програмою передбачено знищення корупційної бази: скасування зайвих нормативних актів, зниження ролі держави в економіці загалом, продаж землі винятково на аукціонах.
Одним із найважливіших для майбутнього держави має стати «Демографічний прорив». У ньому заплановано забезпечення кожної людини медичною страховкою, створення «соціального ринку» ліків для пенсіонерів, 2-4%-ві довгострокові кредити на житло для молодих сімей, виплата при народженні першої дитини – 10400, другої –15000, третьої і далі – 25000. Реальність запровадження великої кількості соціальних виплат Тимошенко обґрунтовує власним досвідом: у 2005 році після її приходу до влади бюджет вдалося збільшити на 70%.
В «Інтелектуальному прориві» основна увага приділяється розвитку високих технологій та наведення порядку в сфері освіти. «Транзитний прорив» має метою реформування транспортної системи, а також добудову нафтопроводу «Одеса-Броди-Гданськ» і будівництво газопроводу «Каспійський басейн – Україна» через Азербайджан, Грузію та Чорне море. Останнє, що зменшує нашу газову залежність від російського монополіста, органічно доповнюється «Енергоефективним проривом», мета якого – запровадження сучасних технологій енергозбереження, перехід на альтернативні види палива і видобуток вуглеводнів на шельфах Чорного й Азовського морів. «Будівельний прорив» покликаний навести лад у сфері житла, де основними показниками мають стати співвідношення доходів громадян і їх забезпеченості житлом. «Аграрний прорив» має на меті навести ляд на ринку землі, залучити до аграрної сфери кошти банків і забезпечити культурно-освітній розвиток села.
Безпосередньо розвитку економіки присвячено «Інвестиційний» та «Підприємницький» прориви. Як наголошують у БЮТ, стратегія насамперед націлена на розвиток малого й середнього бізнесу, на відміну від нинішньої політики уряду, що захищає інтереси великого капіталу. Розробники підкреслюють, що стратегія орієнтована на стимулювання економічного зростання через збільшення платоспроможності громадян. Простіше кажучи, якщо людина отримує більшу зарплатню, то більше й витрачає, своїми витратами фактично інвестуючи в товаровиробництво. Так, наслідком політики уряду Тимошенко, який у 2005 році підняв соціальні виплати, є нинішнє зростання ВВП до 8% на рік.

Андрій КРУГЛОВ

вівторок, 7 серпня 2007 р.

Деякі рішення Автозаводської райради обмежують доступ громадян до інформації

Цікавий казус відбувся на останній сесії Автозаводської районної ради: до зали не були пропущені журналісти місцевих засобів масової інформації. Аргументувалося це тим, що ще навесні районні депутати прийняли зміни до регламенту, які ставили більш жорсткі вимоги до акредитації працівників ЗМІ. На жаль, ніхто тоді не закцентував на цьому уваги, окрім депутата райради, голови міської організації Української соціал-демократичної партії (Блок Юлії Тимошенко) та Молодіжного Парламенту Кременчука Катерини Долецької. Тому за коментарями з цього приводу ми звернулися саме до неї. Ось що сказала нам Катерина:

- На мою думку, те, що відбувається зараз у стінах Автозаводської районної ради, носить ознаки перешкоджання професійній діяльності журналістів. Саме про це я казала ще навесні, під час голосування з цього приводу. На жаль, час підтвердив мої слова. Це особливо небезпечно саме при партійній системі формування депутатського корпусу. Адже деякі партії (наприклад, голова райради Володимир Коваленко є членом Партії регіонів) можуть таким чином обмежувати доступ громадян до неупередженої інформації щодо діяльності цього органу місцевого самоврядування. А це, до речі, їхнє конституційне право, яке не може бути відмінене жодним чиновницьким регламентом. Тим більше, що чиновники ці існують на кошти простих громадян, що ще більше погіршує ситуацію. На жаль, позицію керівництва Автозаводської райради підтримують і деякі представники "Нашої України". Наприклад, керівник фракції в райраді на справедливе обурення журналістів замість підтримки свободи слова порадив їм краще вивчати закони. Мені здається, що таким "представникам народу" потрібно краще ставитись до своїх зобов'язань у плані інформованості цього самого народу. Тому я особисто нізащо не припиню боротьбу за скасування деяких змін до регламенту райради, які обмежують свободу слова в нашому місті. Закликаю до спільної боротьби в цьому питанні як депутатів та громадськість міста, так і всі міські засоби масової інформації, які мають беззаперечне право на безпосередній доступ до інформації про роботу органів місцевого самоврядування.

А ось як описує ситуацію, що склалася, веб-сайт "Новини Полтавщини" http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=News&in=view&id=2811

Журналістів не впустили на засідання сесії Автозаводської райради. Голова райради Володимир Коваленко аргументував такий крок районної влади зміною в регламенті, відповідно до якого кількість присутніх на сесії обмежується кількістю сидячих місць у залі після нещодавно проведеного ремонту а також відсутністю завчасно оформленої акредитації. При вході в зал журналістів зустріла охорона, що не пропускала разом із працівниками виконкому журналістів.
Міліція в конфлікт не втручалася.У сесійному залі за журналістів заступився віце-мер Кременчука Василь Хоменко, однак його ініціативу впустити журналістів до залу засідань, як це було завжди, голова райвиконкому не підтримав. «Акредитацію на сесію ми ніколи не оформляли. Завжди в зал нас запускали без проблем. Цього разу нас не впустили. Якщо необхідно оформляти акредитацію, так чому нас не попереджали заздалегідь? Сьогодні наші звертання до керівництва районної влади успіхом не увінчалися. Журналісти вирішили звернутися до прокуратури міста, щоб вона дала правову оцінку тому, що відбувається»,- заявив випускаючий редактор газети «Кременчуцький Телеграф» Олег Булашев.
До речі, серед питань, які розглянули цього дня депутати продаж комунального майна.

пʼятниця, 3 серпня 2007 р.

УРЯД І КОАЛІЦІЯ ОБІКРАЛИ 10.000.000 УКРАЇНЦІВ!


До редакції "AV" потрапила цікава таблиця, що ілюструє те, яким чином діючий уряд міг би привести до зубожіння більшість населення України, якби в справу не втрутився Конституційний Суд. Таблиця виявилась настільки вражаючою, що ми не могли не звернутись за коментарями до лідера фракції БЮТ у міській раді, депутата Олега Бабаєва. Адже відомо, що саме Блок Юлії Тимошенко був майже єдиною політичною силою, яка послідовно виступала проти прийняття бюджету-2007. Здається, вона була правою...

- Олеже Мейдановичу, нагадайте, що відбувалось з прийняттям бюджету на цей рік?
- Восени минулого року, коли у Верховній Раді тільки-но з'явився проект цього "економічного дива", наші фахівці провели його поглиблений аналіз. І ще тоді оголосили про те, що бюджет-2007 - це план глобального наступу на соціально незахищені верстви населення. Тоді бютовцям-нардепам довелося блокувати трибуну Верховної Ради, а депутати на місцях, що й досі позбавлені права впливати на бюджетні процеси, могли лише обурюватись. Саме тому, перший віце-прем'єр М.Азаров міг просто брутально кинути опозиції: "Да пашлі ви!", а Антикризова коаліція законодавчо оформити цей антиконституційний документ. Саме таким чином, до речі, бютівці називали його ще минулого року, а тепер Конституційний Суд лише підтвердив цю назву.
- І в чому ж полягають порушення Конституції?
- Конституційний Суд визнав порушення законодавства з боку... головного законодавчого органу - Верховної Ради. (Це, до речі, зайвий раз підкреслює необхідність її переобрання.) Було визнано неконституційними призупинення дії закону про статус ветеранів війни, про жертв нацистських переслідувань. Призупинялися також пільги для окремих працівників бюджетної сфери і військовослужбовців. Зокрема, цим категоріям пільговиків відмовили у зниженні плати за комунальні послуги і безкоштовний проїзд усіма видами громадського транспорту. Призупинені були й пільги та гарантії для людей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Загалом, порушення законодавства торкались за різними оцінками від 10 до 20 категорій громадян. І за єдиною оцінкою - це послаблювало соціальний захист 10 000 000 громадян України. Тобто, майже кожного четвертого!
- Але ваші опоненти підкреслюють, що практика обмеження пільг використовувалась і попередніми урядами...
- Яка теж визнавалась незаконною рішеннями Конституційного Суду. Щоправда, треба підкреслити одну річ: такі рішення приймалися по закінченню бюджетного року і тому, вимагали від уряду не конкретних дій, а лише врахування своїх помилок в складанні наступних бюджетів. Визнання неконституційним поточного бюджету країни відбулося вперше в нашій історії.
- Тобто, з огляду на суспільну боротьбу, це може бути політичне замовлення?
- Цю тезу спростовують самі судді. Як на мене, то таке неординарне рішення Конституційного Суду, насамперед, було прийнято через нечувану масштабність порушення законодавства. Згадайте цифри, які вам вже назвав - десять мільйонів українців!.. Складається враження, що парламентська коаліція в Верховній Раді п'ятого скликання відтепер мала б називатися не Антикризовою, а Антиконституційною. І, здається, входити в правове поле вона не вважає за потрібне. Хоча і її члени, і члени уряду неодноразово наголошували на необхідності виконання судових рішень. Мабуть, малось на увазі, що тих рішень, які вигідні насамперед регіоналам, соціалістам та комуністам.
- Останні, до речі, неодноразово звинувачували вашу політичну силу в популізмі.
- Знаєте, я з великою повагою ставлюсь до лівих ідей. Неповагу в мене викликають деякі їхні представники, які, знаходячись, за військовою термінологією, "на довольствии" у своїх політичних партнерів (зовсім, до речі, не лівих поглядів), втрачають останні рештки моралі. Мені, за родом моєї громадської діяльності, доводиться уважно відстежувати усі політичні процеси. Так от, я пам'ятаю, як, якщо не помиляюсь, 2004-го року Верховна Рада приймала Закон про соціальний захист дітей війни. Закон дуже потрібний, але такий, що наші опоненти цілком можуть записати до популістських, оскільки передбачає він ті самі пільги, яких вони зараз хочуть позбавити людей. Але тоді і регіонали, і соціалісти, і ті ж комуністи голосували за нього, бо попереду були президентські вибори. А потім вони ж приймали антиконституційний бюджет-2007, коли ще ніяких виборів не передбачалось. То коли вони були чесними? Коли вони купували голоси виборців?
- Але ж і дійсно на виконання рішення Конституційного Суду може не вистачити коштів.
- Почекайте, почекайте... Сам перший віце-прем'єр, досвідчений фінансист, М.Азаров заявив, що уряд безперечно може виконати рішення Конституційного Суду! Йому, мовляв, треба лише рішення Верховної Ради. Якої зараз не існує. Ну, як не існує, то й величезні гроші, необхідні на її утримання, звільняються. Звісно, на покриття відразу усіх витрат, їх не вистачить, але на пару найближчих місяців?.. Плюс перекриття всіх тіньових схем. Згадайте, як уряд Ю.Тимошенко, ідучи цих шляхом, за короткий термін наповнив бюджет на 70%. Тільки таким чином! А потім до влади прийде наш уряд, який, нарешті, наведе порядок у цій сфері. Я же, користуючись нагодою, хочу повідомити про те, що якщо рішення Конституційного Суду не виконуватимуться урядом, то БЮТ буде усіляко юридично допомагати тим людям, які через суд вимагатимуть повернення їм вкрадених урядом коштів. Для цього варто лише завітати до міської організації "Батьківщини", яка розташована в Палаці культури КрАЗ, або зателефонувати по телефону всеукраїнської гарячої лінії 8-800-50-40-400.

Розмовляв Микола Званцев
("AVтограф", №31 (327) від 2 серпня 2007 р.)

вівторок, 31 липня 2007 р.

Кременчужани долучаються до процесу підготовки референдуму


Відоме бютівське гасло "Якщо у політиків не виходить Конституція, нехай її пише народ!" дійшло і до нашого міста. В останній день липня в Палаці культури "КрАЗ" відбулись збори, присвячені створенню ініціативної групи з проведення всеукраїнського конституційного референдуму. В них взяли участь 326 кременчужан, які і обрали цю групу у кількості 50 осіб.
Голова кременчуцької організації "Батьківщини" Олександр Гуртовий у своєму виступі наголосив, що і Конституція України 1996 року, і зміни до неї 2004-го, приймалися політиками під певних високопосадових осіб. Тобто, турботою про інтереси рядового громадянина в цьому документі й не пахне.
Саме тому і намагається Блок Юлії Тимошенко спитати у народу його, а не чиєсь бачення Основного Закону країни. Для цього запропоновано винести на референдум дев'ять наступних питань. Щодо форми правління в Україні - президентська чи парламентська? Щодо правосуддя - чи треба обирати суддів народом? Щодо місцевого самоврядування - щоб органи місцевого самоврядування (від сільських до обласних) самі формували власні виконавчі органи. Щодо законодавчого оформлення опозиції та скасування недоторканності й пільг народним депутатам. І, врешті-решт, про самі референдуми, які повинні стати не дорадчими (як зараз), а обов'язковими для виконання будь-якими органами влади.
Включення усіх цих питань до бюлетеню наступного референдуму було проголосоване зборами кременчужан. Тепер справа за реєстрацією ініціативної групи та збором підписів. Чи встигнуть ініціатори акції до дострокових виборів, одночасно з якими й пропонується провести референдум? Відповідь на це питання дасть час і енергійність бютівців. Та небайдужість наших співгромадян.
Євген Славін

середа, 30 травня 2007 р.

БЮТ стає ближчим для кожного кременчужанина



В той час, як інші політичні сили вирішують свої меркантильні проблеми, БЮТ всіляко намагається вирішувати проблеми кожного члена українського суспільства, незалежно від його віку, статі чи соціального стану. Саме через це, щоб, як казали раніше, "бути у самій гущі народних мас", працівники кременчуцької Громадської приймальні БЮТ минулі вихідні працювали безпосередньо на вулицях міста.
Активисти Приймальні не тільки вислуховували городян, а й розповідали їм про політику БЮТ, яка стосується найважливищих питань сьогодення. Також вони вони надавали консультації, відповідали на запитання, які хвилюють сьогодні наших співгромадян.
За словами керівника Громадської приймальні БЮТ Анатолія ЩЕРБИ, подібна форма роботи проводитиметься відтепер регулярно:
- Адже ми хочемо реально допомагати городянам, доносити до них свої позиції та роз'яснювати їхні права, їхні можливості щодо відстоювання власних інтересів. А для цього недостатньо сидіти по кабінетах, треба бути ближчими до людей.

четвер, 17 травня 2007 р.

Бютівка стає лідером молоді Кременчука


Відбулось переобрання лідера кременчуцького Комітету молодіжних організацій, молодіжного утворення, яке за роки свого існування набуло значного авторитету серед молоді. І не лише. До думки організації, у джерел якої стояли таки відомі в місті особистості, як депутати міської ради різних скликань, Д.Терещенко, В.Чурсін, М.Левчук, О.Головач (останній, до речі, ставши заступником голови кременчуцького БЮТ, досі підтримує з молоддю найтісніші контакти), прислухаються і влада, і більш «дорослі» громадські утворення.
Треба зазначити, що процес визначення молодіжного лідера в Кременчуці співпав зі світовими тенденціями, які сприяють всебічному підвищенню ролі жінки в демократичному суспільстві. Варто лише згадати таких жінок, як колишній прем’єр Англії Маргарет Тетчер або нинішній канцлер Німеччини Ангела Меркель. Про вітчизняного лідера всіх українських прогресивних сил Юлію Тимошенко вже й не йдеться. Та й на міському рівні не можна оминути увагою члена БЮТ, голову міської організації УСДП та Молодіжного Парламенту Кременчука, депутата Автозаводської районної ради, Катерину Долецьку.
Від тепер їй всіляко допомагатиме й нова голова Комітету молодіжних організацій – Світлана Пищита. Світлана добре відома в місті, як молодіжний громадський діяч, адже вона, студентка 4-го курсу електромеханічного факультету Кременчуцького державного політехнічного університету є ще й головою Фонду підтримки студентської молоді. А ще панна Світлана – активний член кременчуцького БЮТ, що ніколи не жахається найважчої праці. Тому, вітаючи і молодь Кременчука, і Свєту з новою посадою, ми твердо знаємо те, що це саме той випадок, коли людина красить посаду. А не навпаки.

На фото: Світлана Пищита

Інформація про роботу громадської приймальні міської організації партії "ВО Батьківщина"

Рішенням бюро міської організації партії "ВО Батьківщина" створено і працює громадська приймальня, яка розташована в приміщенні ПК КрАЗ, вул.60-річчя Жовтня,58/2, тел.77-68-95, 245-66.
У своїй роботі громадська приймальня міської організації партії "ВО Батьківщина" керується Конституцією України, Законом України "Про звернення громадян", Законом України "Про статус народного депутата України", іншими законами та нормативно-правовими документами України, а також Програмою і Статутом партії, рішеннями з'їздів, політради партії, її президії, партійної організації та положенням "Про громадські приймальні".
Міською, Автозаводською і Крюківською районними організаціями разом з керівниками фракцій розроблені графіки, по яких депутатами всіх рівнів проводиться прийом членів партії і громадян в Громадській приймальні. Прийом відвідувачів проводиться щоденно, крім суботи та неділі, з 9.00 до 17.00. В приміщенні Громадської приймальні постійно чергують депутати міської та районних рад, а також голови Автозаводської районної організації партії А.Зощук та Крюківської – А.Щерба. Крім того, з депутатами від БЮТ можна поспілкуватись і у всіх мікрорайонах міста за окремим графіком.
Кожного громадянина, що звертається до БЮТ, в приймальні уважно вислухають, з цікавістю поставляться до його думки, розглянуть можливі шляхи вирішення проблем, порадять обрати найефективніший, фахове втрутяться та допоможуть вийти зі складних ситуацій.
Лише за 2007-ий рік до Громадської приймальні вже звернулися 51 громадянин нашого міста. З них:
- з пропозиціями - 46,
- з заявами - 3,
- зі скаргами - 1,
- з колективними заявами - 1.
По всіх зверненнях зреаговано наступним чином:
- дано роз'яснень - 18,
- надано юридичну допомогу - 3,
- прийнято оперативно позитивні рішення - 38,
- розроблено заходів з реалізації - 2.
Якщо проаналізувати всі звернення по напрямах, то вони розподіляються так:
- питання промисловості - 5,
- зв'язку - 2,
- екології - 2,
- комунального господарства - 3,
- пенсійного забезпечення - 5,
- законності та правопорядку - 1,
- питання діяльності політичних партій - 26,
- відгуків на події в країні - 7.
Активно працюють в Громадській приймальні, ведуть прийоми громадян по мікрорайонах міста депутати міської ради, члени фракції БЮТ, Бабаєв О.М., Столяр П.Д., Джигіль А., Холод Е.М., Калашнік В.А.; Автозаводської районної ради - Москалик Г.В., Стрюк Г.А., Вербова Л.М., Крюківської районної ради - Лисенко Ю.М., Залізняк О.Я., Диба О.А.
У своїй роботі депутати активно використовують матеріали Виконавчого секретаріату Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина": «Ви – депутат від БЮТ», «Абетка депутата місцевої ради», інструктивні матеріали нашої партії.

Анатолій Щерба, голова Крюківської районної організації ВО «Батьківщина»

вівторок, 15 травня 2007 р.

В Києві автомобілем збито колишнього народного депутата від Кременчука


Депутат Верховної Ради Григорій Омельченко (фракція Блоку Юлії Тимошенко) госпіталізовано у результаті наїзду на нього автомобіля Nissan у центрі Києва. Про це повідомив начальник прес-служби Міністерства внутрішніх справ Костянтин Стогній, передають Українські Новини.З його слів, 15 травня о 9:30 Омельченко був збитий автомобілем, коли, вийшовши з будинку комітетів Ради, намагався перейти вулицю в районі вул. Інститутської, 15. За попередніми даними, Омельченко одержав травми голови й перелом ноги. Депутат відразу ж був доставлений у міську лікарню, а водій Nissan дає показання співробітникам міліції. Наразі установлюються причини події, даються всі пояснення. Відповідно до повідомлення прес-служби МВС, ДТП сталося на нерегульованому пішохідному переході. Наразі встановлюється ступінь отриманих депутатом тілесних ушкоджень. Треба додати, що тривалий час Григорій Омелянович представляв у парламенті інтереси Кременчука, від якого обирався до вищого законодавчого органу, всіляко борючись проти мафіозних кланів нашої держави. Кременчуцькі бютівці бажають своєму земляку скорішого одужання і сподіваються, що правоохоронні органи швидко й професійно розставлять всі крапки над "і" в цій справі.

понеділок, 14 травня 2007 р.

БЮТ відстоює свободу слова

З метою оперативного реагування на перешкоджання вільній діяльності засобів масової інформації, зокрема, в регіонах, Блок Юлії Тимошенко запроваджує "гарячу лінію".
Звернутися на неї можна, спрямувавши повідомлення на адресу електронної пошти
svobodaslova@beauty.net.ua.

Кременчуцький БЮТ - найбільш законослухняна партійна сила

Як повідомив місцевій пресі голова Автозаводської районної організації ВО "Батьківщина" Андрій Зощук, на виконання Указу Президента щодо дострокових виборів до Верховної Ради, в Кременчуці створено міський та два районних виборчих штаби. Міській штаб очолив голова фракції БЮТ у міській раді Олег Бабаєв, штаб Автозаводського району - А.Зощук, штаб Крюківського району - Анатолій Щерба. Створені дві агітбригади, які будуть працювати на виборчих округах. "Процес демократизації суспільства проходить успішно", - заявив пан А.Зощук місцевій пресі.

пʼятниця, 11 травня 2007 р.

Щоденник Бютмена: локшинонавишувач для локшиносушіння

10.05.07. Сьогодні вдень вирішив проскочити поміж двома дощами та й відпочити в Придніпровському парку. Проскок вийшов. Поміж двома дощинками зустрівся зі своєю старезною знайомою – професором політеха, пані Г.Кременчукчею. Розповів їй про добру роботу нашої енергетики. Пані була задумлива і чомусь постійно дивились на мої вуха. Виявилось, що їй зараз не до енергетики: працює над новим винаходом для харчової галузі – локшинонавишувачем для локшиносушіння. Спитав: до чого тут мої вуха? Дуже дивно подивилась на мене й нічого не відповіла.
Ввечері дивився «П’ятий канал». Йшлося про вибух газопроводу на Київщині, що постачає газ з Росії до Європи. Виступав енергетичний міністр Юра Бойко. Полохлива Європа була на вухах від вибуху, Юра –спокійний, наче Будда. Справжній кременчужанин! Бо колись наш нафтопереробний завод очолював. Всьому навчився.
Юра сказав, що вибух стався від просадки ґрунту, бо в Таращанському районі «болота, такі само, як в Тюмені». Я подивився на карту. Дійсно, українська Тараща та сибірський Нижньовартівськ майже поряд. Всього з десяток сантиметрів. Тож, і клімат, мабуть, однаковий. Ось тільки з ґрунтами нестиковка. Наші взагалі пливуть, бо «зіпсовані міндобривами». Правильно. Українець, він і болота вдобрятиме, щоб мох краще родив!
Перед сном чомусь розболілись вуха. Чого це Кременчукча на мене в парку так дивно дивилась?

Ніхто не забутий, ніщо не забуто


До свята Дня Перемоги Молодіжний Парламент Кременчука, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за підтримки відділу у справах сім'ї та молоді та міської організації БЮТ провели для маленьких художників міста виставку-конкурс "Ніхто не забутий, ніщо не забуто".
Генеральним спонсором виставки-конкурсу виступив магазин "Керама", який увесь час допомагає молоді у проведенні подібних заходів, чим робить дозвілля дітей набагато цікавішим та яскравішим.
На виставку-конкурс було представлено більше 200 робіт із двадцяти двох навчальних закладів нашого міста, у тому числі зі школи-інтернату ім. А.Макаренка, Кременчуцької спеціалізованої школи інтернату, Будинку дитячої та юнацької творчості, Об'єднання дитячо-юнацьких клубів. Кожен із учасників відобразив події війни так, як почув із розповідей своїх дідуся або бабусі. Найголовніше, що всі роботи насиченні добром та любов'ю до життя, а це означає, що підростаюче покоління пам`ятає про подвиги тих далеких героїчних часів.
Упродовж усього конкурсу учасники не тільки змогли проявити себе як справжні художники, але й спробувати себе у ролі молодих письменників та написали дуже багато листів з привітаннями для ветеранів, тим самим виконавши одну з умов конкурсу. Ці листи 9 травня волонтери Молодіжного Парламенту Кременчука передали до госпіталю інвалідів війни. Малюнки з виставки також будуть передані туди.
Нагородження переможців відбулося безпосередньо 9 Травня в бібліотеці ім. Торубари. У кожній з двох вікових категорій було визначено переможця - у першій категорії від 5 до 8 років перемогла Єлизавета Россоха, учениця гімназії № 6; у другій категорії від 9 до 12 років переміг постійний учасник конкурсу, учень ліцею інформаційних технологій № 30 ім. Н.Шевченко - Дмитро Яковлєв.
Голова Молодіжного Парламенту Кременчука, депутат Автозаводської райради і лідер міської організації Української соціал-демократичної партії Катерина Долецька, підводячи підсумки конкурсу, зазначила: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» - це не лише назва конкурсу дитячих малюнків, це життєвий дороговказ для всіх прийдешніх поколінь...».
«Молоді треба більше знати про нашу історію, про героїчні її сторінки, які під час Великої Вітчизняної війни писали наші діди та прадіди, часто ціною власного життя. Тому цей конкурс - пам'ять і шана вдячних нащадків за Перемогу», - говорить Віталій Малецький, директор Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
«Ми всі непереможені, бо наші батьки та діди передали нам гени переможців і відтепер усім нам, не дивлячись на вік, не страшні ані які важкі справи, ані усі лиха цього світу», - зауважив письменник, член Ради Полтавської обласної організації Національної Спілки письменників України та Контрольно-ревізійної комісії міської організації ВО «Батьківщина» Олексій Кацай.
Жоден учасник не залишився у цей день без подарунку, усі отримали свої заслужені дипломи та грамоти, а також заохочувальні призи. Адже треба пам'ятати, що головне у житті - не перемога, а участь! А для більшості юних митців ця виставка-конкурс - перша у житті.
Запрошуємо всіх жителів нашого наддніпрянського міста відвідати виставку, яка розміщена у дитячій бібліотеці ім.Торубари, що знаходиться на вулиці Леніна.


(На фото: конкурсна робота Є.Россохи)


Світлана Пищита, голова Фонду підтримки студентської молоді, активіст БЮТ

вівторок, 8 травня 2007 р.

З турботою про ветеранів




Напередодні Дня Перемоги відбулася традиційна зустріч ветеранів міського 24-го виборчого округу у приміщенні школи №27, яка є підшефною ВАТ «Кременчукм’ясо».
Учні привітали визволителів концертом, на їх адресу пролунали слова вдячності від депутата міської ради, голови фракції БЮТ, голови правління м'ясокомбіната, Олега Бабаєва. Він зазначив, що подвиг покоління, яке відстояло рідну землю від загарбників, проходить і крізь його особисте життя, хвилює душу і сьогодні.
За сприяння голови фракції БЮТ у шкільній їдальні відбувся вже традиційний банкет, на якому ветерани мали змогу відзначити свято, поспілкуватися у невимушеній обстановці, поспівати улюблених пісень.

середа, 25 квітня 2007 р.

Лист кременчужанина П.Жовтяка

Господарі народної влади

Країна, де панує зневага до людини, культури і мови, зрада, брехня, підкупи, країна нездатна повноцінно розвиватися, - виникає хаос, настає руйнація держави, а згодом і зникнення як такої.
На превеликий жаль, Україна якраз і йде до цього.
Ця еліта, яка знаходиться при владі, зневажає свій народ, принижує його, вона хоче царювати, щоб їхнім забаганкам ніхто не перешкоджав.
Вони бояться волевиявлення простого народу, який протестує проти їхнього свавілля, зубожіння свого життя, адже те подорожчання, яке пройшло за останні 7 місяців на промислові, продовольчі товари майже в 2 рази.
Тепло в квартирах, газ, воду холодну і гарячу, електроенергію в 2-3 рази, а в таких містах, як Донецьк, Луганськ, Харків, Миколаїв навіть в 3-4 рази.
Невиплата заробітної плати та її зниження, люди озлоблені, доведені до відчаю, що й призводить до страйків, голодування і навіть погрози шахтарів різати собі вени в разі невиплати заробітної плати і заборгованості, причому все це проходить там, де повністю контролює партія Регіонів. Влада не хоче задовольняти вимоги шахтарів.
Їм потрібний народ, який би підкорявся їхнім забаганкам, сліпо виконували те, що вони запланували.
Вони культивують зраду і називають її політикою. Зауваживши презирливе ставлення один до одного, вони починають вишукувати самобутню ідею, а замість неї знаходять клоуна, який бадьоро цитує вислови інших клоунів.
Розчленити опозицію - ось головна мета предантихристових емісарів. Зламати поодинці...
Не дай, Боже, нам всім, єдиновірним, стати в ряди послідовника кайзера - Януковича. І все ж таки в їхні ряди перекидаються іуди Кінахи, Ковтуненки, Поліщуки, Надоші. Ясно, що не так просто за якість ідеї, а посади та мільйони доларів, та воно й згадаємо причетність Кінаха до Бориспільського аеропорту. От тепер він доведе свою справу до кінця, коли тоді не вдалося. Та не пасе задніх і мразь Надюша, продавшись за зелені, бо можна поки що грабувати під притулком ЗЕКа Януковича та його влади, бо бач, коли балотувався на мери м.Кременчука, вимагав гроші, котрі були виділені на вибори. Взамін він не буде балотуватися і уступає своє місце Глухову чи Матицину. А от тих людей, які виступають за справедливість, не підтримують цю владу, їм інкримінують кримінальні справи, які вони не спричиняли.
Ця влада повертається до Кучмівських методів.
Народ обдурений, ображений зрадами, заморений голодоморами, замордований НКВДистами. Український народ до цього часу відчуває отой гніт, який залишився в його пам'яті, який пережили або знають за переказами дідів, батьків.
Стараються замовчувати за ті погрози, що відбуваються, хабарі, тиск з боку чиновників, правоохоронних органів, податківців. Боязнь бути покараним за сказану правду. До того часу буде це зло, поки не буде замінено смердючо-бандитське збіговисько нинішньої Верховної Ради.
На жаль, багато людей, не усвідомлюючи свої дії, підтримують державне кодло, яке знаходиться при владі. Вони задурманили їм голови, ті, що знаходяться біля того корита, де можна щось поки вкрасти, зайнятися корупцією, обдурити їх же. Так, візьмемо східні області України, там найбільше корупції, здирництва, вбивств, саме там найбільше підняті ціни на продукти споживання, промислові товари, житлово-комунальні послуги. Там люди обдурені, залякані бандитськими угрупованнями на зразок Ахметовщини, Боблак (Єнакієве), Медведь (Константинівка), В'ячеслав Фролов і Едуард Брагинський м.Донецьк, звідки і вийшов Янукович.
Ці люди зайняті лише собою, своєю владою, бізнесом, їм немає ніякого діла до людей, які їздять в автобусах, тролейбусах, метро чи ходять пішки. Правова реформа лише на словах, а не на ділі - ніхто нічого не робить.
Сьогодні претензії до держави Україна. До її імітаційної сутності неспроможної захистити культурні інтереси і прагнення тих, чиїм іменем її легітимізовано - українців.
Українців не лише в суто етнічному сенсі, а всіх тих, котрі усвідомлюють себе громадянами саме України, а не просто жителями цієї тимчасово незалежної території.
Великою мірою - це реакція на майже тотальне панування в нашій державі чужинської культури.
То хіба про якийсь престиж може йти мова? Той будівний проект, що напряму сприяє побудові комунізму, начебто згорнули. Але по суті культурних змін у суспільстві не відбулося. Мовби рівень престижності нав'язати указом або купити за гроші.
Саме ця влада привела Україну до невизначеності. Іде боротьба за ресурси, фінанси. Держава стала непослідовною як у міжнародній, так і у внутрішній політиці, слаба, не консолідована - ніхто з такою державою не буде мати ніякої справи.
Дійшли до абсурду - указ Президента уже нелегітимний, Конституційний Суд недієздатний виконувати свої повноваження, за 7 місяців не зміг прийняти жодного рішення, ідуть погрози в їх сторону, якщо вони визнають указ Президента конституційним про розпуск Верховної Ради.
Партія Регіонів боїться перевиборів, адже шанси виграти вже й не досить великі, бо демократичні партії об'єднались, а це означає вони приречені на поразку. А як не хочеться відходити від годівнички, бо вони ще не встигли накрасти мільярди, щоб забезпечити себе, своїх дітей, онуків, правнуків, уже бувши не при владі. Вони виводять на майдан десятки обманутих, ображених, обкрадених людей, оплачуючи їм по 150 грн. на добу.
Люди з ними погоджуються, не усвідомлюючи, яке зло чинять для самих себе. Тож порахуйте, в яку копійку обходяться оті демарші на добу і скільки днів вони уже вивозять багатотисячні мітинги на майдан.
Звідки ці гроші в них появилися?
Задумайтеся, люди добрі, чи потрібно таку злодійську владу підтримувати. Тож нехай оці гроші повернуть вам на заробітні плати, пенсії і т.д.
За словами Азарова, якщо ще затягнеться оце "протистояння" на два тижні, значить, країна впаде в грошовий кризи. Так чому ж той же Азаров не вимагає від Януковича і його партії відмовитися від безглуздих акцій протесту з десятками тисяч в кожен день виходу людей на майдан за гроші.
Тож він не хоче, щоб в країні закінчився хаос, адже в цьому хаосі мільярди гривень крадуться і перераховуються, вивозяться через організовані вільні зони за кордон.
Оце, мої Українці, єсть правда.
Тож є над чим задуматись.
Чи потрібні нам вибори, щоб змінити осине гніздо?

П.Жовтяк

Кременчук,
квітень 2007 р.