- На мою думку, те, що відбувається зараз у стінах Автозаводської районної ради, носить ознаки перешкоджання професійній діяльності журналістів. Саме про це я казала ще навесні, під час голосування з цього приводу. На жаль, час підтвердив мої слова. Це особливо небезпечно саме при партійній системі формування депутатського корпусу. Адже деякі партії (наприклад, голова райради Володимир Коваленко є членом Партії регіонів) можуть таким чином обмежувати доступ громадян до неупередженої інформації щодо діяльності цього органу місцевого самоврядування. А це, до речі, їхнє конституційне право, яке не може бути відмінене жодним чиновницьким регламентом. Тим більше, що чиновники ці існують на кошти простих громадян, що ще більше погіршує ситуацію. На жаль, позицію керівництва Автозаводської райради підтримують і деякі представники "Нашої України". Наприклад, керівник фракції в райраді на справедливе обурення журналістів замість підтримки свободи слова порадив їм краще вивчати закони. Мені здається, що таким "представникам народу" потрібно краще ставитись до своїх зобов'язань у плані інформованості цього самого народу. Тому я особисто нізащо не припиню боротьбу за скасування деяких змін до регламенту райради, які обмежують свободу слова в нашому місті. Закликаю до спільної боротьби в цьому питанні як депутатів та громадськість міста, так і всі міські засоби масової інформації, які мають беззаперечне право на безпосередній доступ до інформації про роботу органів місцевого самоврядування.
А ось як описує ситуацію, що склалася, веб-сайт "Новини Полтавщини" http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=News&in=view&id=2811
Журналістів не впустили на засідання сесії Автозаводської райради. Голова райради Володимир Коваленко аргументував такий крок районної влади зміною в регламенті, відповідно до якого кількість присутніх на сесії обмежується кількістю сидячих місць у залі після нещодавно проведеного ремонту а також відсутністю завчасно оформленої акредитації. При вході в зал журналістів зустріла охорона, що не пропускала разом із працівниками виконкому журналістів.
Міліція в конфлікт не втручалася.У сесійному залі за журналістів заступився віце-мер Кременчука Василь Хоменко, однак його ініціативу впустити журналістів до залу засідань, як це було завжди, голова райвиконкому не підтримав. «Акредитацію на сесію ми ніколи не оформляли. Завжди в зал нас запускали без проблем. Цього разу нас не впустили. Якщо необхідно оформляти акредитацію, так чому нас не попереджали заздалегідь? Сьогодні наші звертання до керівництва районної влади успіхом не увінчалися. Журналісти вирішили звернутися до прокуратури міста, щоб вона дала правову оцінку тому, що відбувається»,- заявив випускаючий редактор газети «Кременчуцький Телеграф» Олег Булашев.
До речі, серед питань, які розглянули цього дня депутати продаж комунального майна.
Немає коментарів:
Дописати коментар