четвер, 16 серпня 2007 р.

РЕГІНАЛЬНІ АНЕКДОТИ - 1


* * *
Голосование на дому сделано исключительно для Януковича, потому что у него болит коленко, и ему нельзя выходить из дому.


* * *
Картина Азарова «Янукович и дети». На картине Янукович показывает дулю детям в возрасте до 3-ёх лет.

* **
Виктор Янукович прибыл в столицу Алтайского края – Барселону.

* * *
Из дневника Януковича в Алтае:
9:00 Проснулся от боли в колене. Выпил пива, боль прекратилась.
10:00 Начал думать о народе
10:01 Разболелось колено
10:02 Почесал колено, боль прошла
11.00 Расчесал колено до крови.
11.01 От вида крови упал в обморок.
11.05 Приехала «Скорая помощь», привезла пиццу.
12:00 Пришёл лечащий врач господин Фрадков и сказал, что нужно собирать консилиум.
13.00 Прибыли светочи российской медицины: Жириновский, Затулин, Патрушев, Медведев, Иванов.
13.05 Прошелся по палате. Каждый шаг сопровождался фейерверком.
13.20 Поставили клизму… за то, что согласился на перевыборы.
14.00 Диагноз: невозможно счастливое будущее у колена сегодня, надо защитить его в будущем.

* * *
Янукович поехал лечиться на Алтай по советам избирателей. Те так ему и советовали: «Виктор Федорович, ехали бы вы из Украины подальше!»

* * *
Виктор Федорович поехал на Алтай, посетить места, куда его так и не отправили в его молодости.

* * *
Виктор Федорович для лечения посетил Алтай. За прошедшую неделю уровень инфляции на Алтае составил 50%, цены на коммунальные услуги выросли втрое.

* * *
Находясь на Алтае, Виктор Федорович общался с местными монахами, подолгу медитировал и даже достиг 5-го уровня просветления, что позволило ему увидеть в астрале и забрать себе неосторожно оставленную монахами шапку.

* * *
На Алтае Виктор Федорович видел снежного человека. Тот был трехметрового роста и весь в шерсти. Да, Нестору Шуфричу тяжело дался этот горный поход на ходулях и в шубе.

* **
После травмы колена Янукович с Россией буквально на короткой ноге.

* * *
ПР презентовала свою предвыборную программу. По недорозумению, вместо "Стабильность и благополучие", на титульном листе было написано "Стыбрильность и баблополучие". Члены партии стыдливо умалчивают кто бы мог сделать такие ошибки, но горячо поддерживают версию о том, что во всём виновата оппозиция.

* * *
Благодарственными речами отметили жители Чернигова годовщину ухода М. Рудьковского с поста мэра города на должность министра транспорта. За истекший год в городе не произошло ни одного крупного транспортного происшествия!

* * *
-Балога на днях поехал в Москву.
- Говорят, договаривался синхронизировать вынос Ленина из мавзолея с выносом Януковича из Кабмина.

* * *
Янукович ждет на Алтае когда цена на яйца достигнет уровня гарантии безопасности его здоровью.

* * *
- Что за нетрадиционные методы, которыми сейчас лечится Янукович?
- Это когда пациент едет с Украины на Алтай и потом вызывает туда врачей из Швейцарии.

* * *
Януковича не надо оскорблять, достаточно только напечатать его полную биографию!

* * *
В психбольницу поступил пациент, считающий себя Януковичем. Случай тяжёлый и запущенный: у Наполеона уже пропала любимая треуголка...

* * *
Люся Янукович грозно спрашивает мужа:
- Это что? Заначка?
- Какая заначка? Это стабилизационный фонд!

* * *
Янукович советуется с Азаровым:
-Может включим в первую десятку списка Медведчука?
-Что вы! Это же одиозная фигура.
-Ты прав. Мне тоже больше нравится фигура Богатыревой.

* * *
-Слышал, молодые регионалы пригласили Януковича на свой съезд? Обсудить новые фишки, послушать пацанов из Камеди Клаб.
-Со вторым организаторы явно промахнулись. Там, где Янукович, там Камеди Клаб уже делать нечего.

* * *
Ганна Герман в курілці Ради питає Тараса Чорновола:
- Що ти скажеш людям про план помаранчевих щодо скасування депутатської недоторканості?
- Скажу, що це поганий план! Бо від доброго «плану» їх би так торкнуло, як мене зараз!

пʼятниця, 10 серпня 2007 р.

КИТАЙСЬКЕ ЕКОНОМІЧНЕ ДИВО, СТРИБОК АЗІЙСЬКИХ ТИГРІВ, „УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ”

Чорнобиль, Андрій Шевченко, брати Клички, Помаранчева революція – ось набір символів, із якими сьогодні в світі асоціюється Україна. Цілковито несерйозний список, аби з таким набором на рівних входити до світового співтовариства. Щоб посісти гідне місце серед провідних держав світу, нашій державі необхідна стратегія швидкого реформування країни. Саме такою стратегією, на думку БЮТ, має стати проект «Український прорив: до справедливої і конкурентноспроможної країни», презентований днями Юлією Тимошенко.
Стратегія, розроблена Блоком Юлії Тимошенко, виявилася масштабною – презентація 200-сторінкового тексту в «Українському домі» зайняла безпрецедентні для прес-конференцій 2 години. Можна сміливо стверджувати, що подібних програм реформування в Україні ще не з‘являлося – хоча, що називається, потреба країни в них не лише назріла, але й перезріла.
Щоправда, уряду Януковича знадобився цілий рік для того, щоби цю потребу усвідомити. Лише в липні цього року Кабмін вирішив розробити Програму економічних реформ на 2007-2012 роки, і доручив цю благу справу… олігарху Ренату Ахметову. Ренат Леонідович, звісно, дуже великий спеціаліст із реформування економіки під власні потреби, але чомусь вирішив звернутися по допомогу до... американських економістів, які, власне, й мають тепер написати програму.
Тож незабаром (якщо американці швидко відпрацюють гроші Ахметова) матимемо можливість оцінити, що краще: американський план Ахметова для Януковича чи український план БЮТ для України. Поки що ж розглянемо те, що пропонує Блок Юлії Тимошенко.
Одразу зазначимо, що в даному разі не йдеться про передвиборчу програму БЮТ. «Український прорив» Тимошенко пропонує як основу для діяльності будь-якого уряду, що сформується в результаті виборів. На думку бютівців, «Прорив» цілком може стати українським брендом і ввійти в світовий лексикон – аналогічно «китайському економічному диву», «стрибкам азійських тигрів» чи «Новому курсу» Рузвельта.
Стратегію розробники бачать як «золоту середину», яка б поєднувала швидкий економічний розвиток (конкурентоспроможність) та втілення економічного зростання в соціальній вимірі (справедливість). Тобто головна ідея стратегії – «відчуй ВВП у власній кишені». Саме тому за показник ефективності роботи влади пропонується вважати не цифри зростання ВВП і не розмір мінімальної зарплати, а більш показові і важливі фактори: тривалість життя українців, рівень народжуваності тощо.
На відміну від американсько-ахметовської програми, яка стосується винятково економіки, наступ «Українського прориву» заплановано одночасно по 12 лініях, що охоплюють усі сфери життя країни. Як найперший і найважливіший визначено «Конституційний прорив» – проведення пропонованого БЮТ референдуму із затвердження нової Конституції. Найважливіший він тому, що без цього кроку, з нинішньою анархічною версією Основного закону, неможливо реалізувати й прориви на решті фронтів. Цей прорив уже фактично реалізовується сьогодні: по Україні проведено більше 800 зборів громадян, і Тимошенко впевнена, що протягом місяця БЮТ вдасться зібрати необхідні для проведення референдуму 3 млн. підписів громадян.
Наступним розробники бачать «Судово-правовий прорив», в основі якого – обрання суддів народом, фінансова незалежність судів від виконавчої влади й безкоштовна юридична допомога малозабезпеченим.
Ще одна лінія – «Антикорупційний прорив». Окрім боротьби з наслідками (пропонується посилення кримінальної відповідальності посадовців – аж до довічного ув‘язнення), БЮТ націлюється на причину корупції. Програмою передбачено знищення корупційної бази: скасування зайвих нормативних актів, зниження ролі держави в економіці загалом, продаж землі винятково на аукціонах.
Одним із найважливіших для майбутнього держави має стати «Демографічний прорив». У ньому заплановано забезпечення кожної людини медичною страховкою, створення «соціального ринку» ліків для пенсіонерів, 2-4%-ві довгострокові кредити на житло для молодих сімей, виплата при народженні першої дитини – 10400, другої –15000, третьої і далі – 25000. Реальність запровадження великої кількості соціальних виплат Тимошенко обґрунтовує власним досвідом: у 2005 році після її приходу до влади бюджет вдалося збільшити на 70%.
В «Інтелектуальному прориві» основна увага приділяється розвитку високих технологій та наведення порядку в сфері освіти. «Транзитний прорив» має метою реформування транспортної системи, а також добудову нафтопроводу «Одеса-Броди-Гданськ» і будівництво газопроводу «Каспійський басейн – Україна» через Азербайджан, Грузію та Чорне море. Останнє, що зменшує нашу газову залежність від російського монополіста, органічно доповнюється «Енергоефективним проривом», мета якого – запровадження сучасних технологій енергозбереження, перехід на альтернативні види палива і видобуток вуглеводнів на шельфах Чорного й Азовського морів. «Будівельний прорив» покликаний навести лад у сфері житла, де основними показниками мають стати співвідношення доходів громадян і їх забезпеченості житлом. «Аграрний прорив» має на меті навести ляд на ринку землі, залучити до аграрної сфери кошти банків і забезпечити культурно-освітній розвиток села.
Безпосередньо розвитку економіки присвячено «Інвестиційний» та «Підприємницький» прориви. Як наголошують у БЮТ, стратегія насамперед націлена на розвиток малого й середнього бізнесу, на відміну від нинішньої політики уряду, що захищає інтереси великого капіталу. Розробники підкреслюють, що стратегія орієнтована на стимулювання економічного зростання через збільшення платоспроможності громадян. Простіше кажучи, якщо людина отримує більшу зарплатню, то більше й витрачає, своїми витратами фактично інвестуючи в товаровиробництво. Так, наслідком політики уряду Тимошенко, який у 2005 році підняв соціальні виплати, є нинішнє зростання ВВП до 8% на рік.

Андрій КРУГЛОВ

вівторок, 7 серпня 2007 р.

Деякі рішення Автозаводської райради обмежують доступ громадян до інформації

Цікавий казус відбувся на останній сесії Автозаводської районної ради: до зали не були пропущені журналісти місцевих засобів масової інформації. Аргументувалося це тим, що ще навесні районні депутати прийняли зміни до регламенту, які ставили більш жорсткі вимоги до акредитації працівників ЗМІ. На жаль, ніхто тоді не закцентував на цьому уваги, окрім депутата райради, голови міської організації Української соціал-демократичної партії (Блок Юлії Тимошенко) та Молодіжного Парламенту Кременчука Катерини Долецької. Тому за коментарями з цього приводу ми звернулися саме до неї. Ось що сказала нам Катерина:

- На мою думку, те, що відбувається зараз у стінах Автозаводської районної ради, носить ознаки перешкоджання професійній діяльності журналістів. Саме про це я казала ще навесні, під час голосування з цього приводу. На жаль, час підтвердив мої слова. Це особливо небезпечно саме при партійній системі формування депутатського корпусу. Адже деякі партії (наприклад, голова райради Володимир Коваленко є членом Партії регіонів) можуть таким чином обмежувати доступ громадян до неупередженої інформації щодо діяльності цього органу місцевого самоврядування. А це, до речі, їхнє конституційне право, яке не може бути відмінене жодним чиновницьким регламентом. Тим більше, що чиновники ці існують на кошти простих громадян, що ще більше погіршує ситуацію. На жаль, позицію керівництва Автозаводської райради підтримують і деякі представники "Нашої України". Наприклад, керівник фракції в райраді на справедливе обурення журналістів замість підтримки свободи слова порадив їм краще вивчати закони. Мені здається, що таким "представникам народу" потрібно краще ставитись до своїх зобов'язань у плані інформованості цього самого народу. Тому я особисто нізащо не припиню боротьбу за скасування деяких змін до регламенту райради, які обмежують свободу слова в нашому місті. Закликаю до спільної боротьби в цьому питанні як депутатів та громадськість міста, так і всі міські засоби масової інформації, які мають беззаперечне право на безпосередній доступ до інформації про роботу органів місцевого самоврядування.

А ось як описує ситуацію, що склалася, веб-сайт "Новини Полтавщини" http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=News&in=view&id=2811

Журналістів не впустили на засідання сесії Автозаводської райради. Голова райради Володимир Коваленко аргументував такий крок районної влади зміною в регламенті, відповідно до якого кількість присутніх на сесії обмежується кількістю сидячих місць у залі після нещодавно проведеного ремонту а також відсутністю завчасно оформленої акредитації. При вході в зал журналістів зустріла охорона, що не пропускала разом із працівниками виконкому журналістів.
Міліція в конфлікт не втручалася.У сесійному залі за журналістів заступився віце-мер Кременчука Василь Хоменко, однак його ініціативу впустити журналістів до залу засідань, як це було завжди, голова райвиконкому не підтримав. «Акредитацію на сесію ми ніколи не оформляли. Завжди в зал нас запускали без проблем. Цього разу нас не впустили. Якщо необхідно оформляти акредитацію, так чому нас не попереджали заздалегідь? Сьогодні наші звертання до керівництва районної влади успіхом не увінчалися. Журналісти вирішили звернутися до прокуратури міста, щоб вона дала правову оцінку тому, що відбувається»,- заявив випускаючий редактор газети «Кременчуцький Телеграф» Олег Булашев.
До речі, серед питань, які розглянули цього дня депутати продаж комунального майна.

пʼятниця, 3 серпня 2007 р.

УРЯД І КОАЛІЦІЯ ОБІКРАЛИ 10.000.000 УКРАЇНЦІВ!


До редакції "AV" потрапила цікава таблиця, що ілюструє те, яким чином діючий уряд міг би привести до зубожіння більшість населення України, якби в справу не втрутився Конституційний Суд. Таблиця виявилась настільки вражаючою, що ми не могли не звернутись за коментарями до лідера фракції БЮТ у міській раді, депутата Олега Бабаєва. Адже відомо, що саме Блок Юлії Тимошенко був майже єдиною політичною силою, яка послідовно виступала проти прийняття бюджету-2007. Здається, вона була правою...

- Олеже Мейдановичу, нагадайте, що відбувалось з прийняттям бюджету на цей рік?
- Восени минулого року, коли у Верховній Раді тільки-но з'явився проект цього "економічного дива", наші фахівці провели його поглиблений аналіз. І ще тоді оголосили про те, що бюджет-2007 - це план глобального наступу на соціально незахищені верстви населення. Тоді бютовцям-нардепам довелося блокувати трибуну Верховної Ради, а депутати на місцях, що й досі позбавлені права впливати на бюджетні процеси, могли лише обурюватись. Саме тому, перший віце-прем'єр М.Азаров міг просто брутально кинути опозиції: "Да пашлі ви!", а Антикризова коаліція законодавчо оформити цей антиконституційний документ. Саме таким чином, до речі, бютівці називали його ще минулого року, а тепер Конституційний Суд лише підтвердив цю назву.
- І в чому ж полягають порушення Конституції?
- Конституційний Суд визнав порушення законодавства з боку... головного законодавчого органу - Верховної Ради. (Це, до речі, зайвий раз підкреслює необхідність її переобрання.) Було визнано неконституційними призупинення дії закону про статус ветеранів війни, про жертв нацистських переслідувань. Призупинялися також пільги для окремих працівників бюджетної сфери і військовослужбовців. Зокрема, цим категоріям пільговиків відмовили у зниженні плати за комунальні послуги і безкоштовний проїзд усіма видами громадського транспорту. Призупинені були й пільги та гарантії для людей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Загалом, порушення законодавства торкались за різними оцінками від 10 до 20 категорій громадян. І за єдиною оцінкою - це послаблювало соціальний захист 10 000 000 громадян України. Тобто, майже кожного четвертого!
- Але ваші опоненти підкреслюють, що практика обмеження пільг використовувалась і попередніми урядами...
- Яка теж визнавалась незаконною рішеннями Конституційного Суду. Щоправда, треба підкреслити одну річ: такі рішення приймалися по закінченню бюджетного року і тому, вимагали від уряду не конкретних дій, а лише врахування своїх помилок в складанні наступних бюджетів. Визнання неконституційним поточного бюджету країни відбулося вперше в нашій історії.
- Тобто, з огляду на суспільну боротьбу, це може бути політичне замовлення?
- Цю тезу спростовують самі судді. Як на мене, то таке неординарне рішення Конституційного Суду, насамперед, було прийнято через нечувану масштабність порушення законодавства. Згадайте цифри, які вам вже назвав - десять мільйонів українців!.. Складається враження, що парламентська коаліція в Верховній Раді п'ятого скликання відтепер мала б називатися не Антикризовою, а Антиконституційною. І, здається, входити в правове поле вона не вважає за потрібне. Хоча і її члени, і члени уряду неодноразово наголошували на необхідності виконання судових рішень. Мабуть, малось на увазі, що тих рішень, які вигідні насамперед регіоналам, соціалістам та комуністам.
- Останні, до речі, неодноразово звинувачували вашу політичну силу в популізмі.
- Знаєте, я з великою повагою ставлюсь до лівих ідей. Неповагу в мене викликають деякі їхні представники, які, знаходячись, за військовою термінологією, "на довольствии" у своїх політичних партнерів (зовсім, до речі, не лівих поглядів), втрачають останні рештки моралі. Мені, за родом моєї громадської діяльності, доводиться уважно відстежувати усі політичні процеси. Так от, я пам'ятаю, як, якщо не помиляюсь, 2004-го року Верховна Рада приймала Закон про соціальний захист дітей війни. Закон дуже потрібний, але такий, що наші опоненти цілком можуть записати до популістських, оскільки передбачає він ті самі пільги, яких вони зараз хочуть позбавити людей. Але тоді і регіонали, і соціалісти, і ті ж комуністи голосували за нього, бо попереду були президентські вибори. А потім вони ж приймали антиконституційний бюджет-2007, коли ще ніяких виборів не передбачалось. То коли вони були чесними? Коли вони купували голоси виборців?
- Але ж і дійсно на виконання рішення Конституційного Суду може не вистачити коштів.
- Почекайте, почекайте... Сам перший віце-прем'єр, досвідчений фінансист, М.Азаров заявив, що уряд безперечно може виконати рішення Конституційного Суду! Йому, мовляв, треба лише рішення Верховної Ради. Якої зараз не існує. Ну, як не існує, то й величезні гроші, необхідні на її утримання, звільняються. Звісно, на покриття відразу усіх витрат, їх не вистачить, але на пару найближчих місяців?.. Плюс перекриття всіх тіньових схем. Згадайте, як уряд Ю.Тимошенко, ідучи цих шляхом, за короткий термін наповнив бюджет на 70%. Тільки таким чином! А потім до влади прийде наш уряд, який, нарешті, наведе порядок у цій сфері. Я же, користуючись нагодою, хочу повідомити про те, що якщо рішення Конституційного Суду не виконуватимуться урядом, то БЮТ буде усіляко юридично допомагати тим людям, які через суд вимагатимуть повернення їм вкрадених урядом коштів. Для цього варто лише завітати до міської організації "Батьківщини", яка розташована в Палаці культури КрАЗ, або зателефонувати по телефону всеукраїнської гарячої лінії 8-800-50-40-400.

Розмовляв Микола Званцев
("AVтограф", №31 (327) від 2 серпня 2007 р.)