четвер, 22 січня 2009 р.

Що заважає розкриттю злочинів: погода чи безвідповідальність правоохоронців?

Здається, після років певного застою робота народного депутата від Кременчука набуває системного характеру. Адже на відміну від своїх попередників Олег Бабаєв не лише особисто працює на своєму виборчому окрузі, не лише особисто керує роботою своєї приймальні, а й систематизує її роботу за окремими напрямами. Одним з них є юридична допомога населенню в часи абсолютних юридичних нігілізму та неграмотності. Очолює цей напрям роботи приймальні кременчуцького народного депутата від БЮТ відомий у місті юрист Григорій Плахотник.

- Григорію Миколайовичу, чи багато у вас роботи?
- Судіть самі. За останній місяць на прийомі у нас побувало близько ста осіб. І це в умовах, коли ми лише нещодавно організувалися, і про нашу роботу ще мало знають виборці Кременчуччини...
- Кременчуччини?..
- Так. Адже на відміну від попередніх років до виборчого округу, на якому депутатом Верховної Ради обраний Олег Мейданович Бабаєв, входять не лише Кременчук, а й район та Комсомольськ. З останнього, до речі, до нашої приймальні надходить дуже багато звернень.
- І чого вони стосуються?
- Основна маса скарг - це скарги на діяльність або бездіяльність органів дізнання в системі правоохоронних органів, також скарги на відмови у порушенні справ, зупинення слідства та затягування його терміну. От такий кричущий приклад: одна з кримінальних справ розглядається вже третій рік і призупинена через... неможливість відтворення обстановки дорожньо-транспортної пригоди за необхідних погодних умов. Це що, за три роки погода ніяк не зміниться?!
- Швидше за все, не змінюється у нас безвідповідальність деяких працівників. І чим же закінчився розгляд цієї жалоби?
- За вимогою народного депутата прокурором області скасована постанова про зупинення слідства. До речі, маю зауважити, що саме обласний прокурор дуже уважно й принципово ставиться до скарг, підготовлених нами. Якщо ж повернутися до розгляду їхньої тематики, то є скарги щодо невиплати громадянам їхніх заощаджень, терміново необхідних їм для лікування. Тут треба сказати, що громадяни зверталися до філій фінансових установ, а ми радили звертатися до їхніх центральних органів, де більшість цих питань і вирішувалась. І, врешті-решт, головне не наша порада - а вдалий результат! Звертає на себе й увагу діяльність - точніше, бездіяльність - керівництва такої поважної організації, як "Рембудсервсіс" (керівник - Віктор Шкурат). Наприклад, у деяких гуртожитках ними встановлені лічильники побутових послуг. Але їхні показники не враховуються, і мешканці продовжують платити не особисто, а за розподілом на весь гуртожиток. Відповідні працівники постійно обіцяють вирішити це питання, але віз і нині там!
- Тобто, роботи з юридичного захисту кременчужан вам вистачає?
- Так. Але дуже засмучує те, що й самі наші люди майже зовсім не обізнані з власними правами. Доходить до того, що іноді вони підписують договори, навіть не читаючи їх. Чим і користуються спритні ділки. Юридична безграмотність населення вражає. Але це тема - окремої розмови. А наразі ми запрошуємо усіх, кому необхідна допомога, до нас. Наша приймальня розташована в Палаці культури КрАЗ і працюємо ми кожного вівторка та четверга. з 10.00 до 17.00, з перервою на обід з 13.00 до 14.00.

Розмовляв Павло Гнєдих

Немає коментарів: