пʼятниця, 12 грудня 2008 р.

Кременчуцький БЮТ не дозволить заробляти на горі людей

Минулого тижня роботу Комбінату ритуальних послуг перевіряла спеціально створена за наполяганням міських бютівців депутатська комісія міськради. Необхідність її створення обумовили події навколо даного комунального підприємства, які викликали резонанс і обурення місцевої громади. До складу комісії увійшли такі депутати, як Андрій Погрібний (БЮТ), Ігор Кушнір (СПУ), Руслан Федорченко (ПР), Ольга Гежа (ПР).
Нагадаємо, на сесії міської ради 25 листопада народний депутат Верховної Ради фракції БЮТ, голова Кременчуцької міської організації ВО «Батьківщина» Олег Бабаєв розповів про випадок, який трапився на закритому кладовищі, що по вулиці Петровського. Там не так давно працівники Комбінату ритуальних послуг перед самим похованням засипали могильну яму. Рідні померлої відмовилися платити кругленьку суму за місце на кладовищі. Ця процедура наразі називається "резервування" і за тарифом, визначеним комбінатом, коштує 950 гривень. Але жахи на цьому не скінчилися. Яму довелося швиденько відкопувати перед самим похороном, а траурною церемонію працівники комунального підприємства "з-за рогу" знімали на свою відеокамеру.
Донька померлої після цієї прикрості зі скаргою звернулася до Олега Бабаєва. Тому він на сесії висловився таким чином:
- Якщо у цього Дедюріна (директор комбінату) немає розуму, давайте відправимо його до психіатра. У нас часто населення хворіє, різними формами шизофренії. Можливо, у нього прихована форма? Хай принесе довідку. Нормальна людина такого зробити не могла.
Олег Бабаєв поставив вимоги розробити такі розцінки, які відповідали б чинному законодавству і розумним межам. Віталія Дедюріна, за його словами, треба звільнити з посади і на його місце призначити "більш адекватну людину".
Минулого місяця комісія Міністерства житлово-комунального господарства після перевірки також виявила в роботі комбінату недоліки. Наприклад, не створено конкурентного середовища на ринку ритуальних послуг, комбінат уклав договори на співпрацю лише з двома фірмами з дев'яти, які займаються цією діяльністю. Порушенням є також доплата за терміновість (від 200 до 1500 гривень), і за несприятливі погодні умови (150 гривень).
Усі ці спірні питання спеціальна депутатська комісія, очолювана головою депутатської комісії з питань екології та регулювання земельних відносин бютівцем Андрієм Погрібним, досліджувала 3 грудня. Директору комбінату Віталію Дедюріну довелося відповідати "по повній програмі". За його словами, комбінат уклав договори з двома фірмами тому, що інші не мають ні технічних засобів, ні інших можливостей. Щоправда, тут є один нюанс, необхідність переліченого визначає сам комбінат, в особі директора, тобто Дедюріна. І, схоже, суб'єктивний фактор переважає. Але тут слід розуміти, чим менше конкурентів, тим більше можна диктувати населенню свої розцінки. Ігор Кушнір з точки зору бізнесмена прямо запитав Дедюріна: "Ви запустили увесь механізм через "свої" дві фірми?". На що директор став виправдовуватися: "Як це ви говорите, через свої дві фірми...".
Андрій Погрібний підтримав свого колегу: "Ігор Миколайович говорить правильно, я бачу в цьому чисто бізнесове підґрунтя. Порушується конкуренція. Ви вирішуєте, з цими працювати, а з цими ні".
Далі цінова політика. Звідки взялася сума у 950 гривень "за резервування"? Адже до призначення Дедюріна директором комбінату пів року тому громадяни платили всього 24 гривні. На це питання взагалі ніхто зі співробітників, навіть юрист підприємства, не змогли відповісти. Мовляв, закон не забороняє. Але ж з іншого боку є й моральний фактор. Як, скажімо, з пенсіонера брати майже тисячу гривень при його мізерній пенсії? Та, схоже, така категорія, як мораль, не входить у плани керівництва комбінату. Головна і керуюча сила, яка керує його вчинками, це ГРОШІ - багато і негайно. А депутатська комісія продовжує свою роботу. У неї на меті зустрітися з представниками фірм, з якими комбінат відмовився укладати договори на послуги з поховання. А також з родичами померлої, якій працівники комбінату засипали яму на кладовищі, що по вулиці Петровського.

Для довідки:
Півроку тому комбінат ритуальних послуг був збитковим на 270 тисяч гривень. Зараз має прибутки майже 300 тисяч гривень.


Олег Михайленко

Немає коментарів: